Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_1rm41s0bt977k3l06vimm2est0, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Sultan Papağanı Fiyatları 2020 - Haberi

Sultan Papağanı Fiyatları 2020

Sultan Papağanlarının Türlerine Göre 2020 Güncel Fiyatlarını Sizler İçin İnceledik. Sizce En Güzel Sultan Papağanı Hangisi ? Yorumunuzu Bekliyoruz.

Sultan Papağanı Fiyatları 2020

Sultan Papağanları son derece dost canlısı ve sevimli olmaları dolayısıyla ülkemizde de sıkça yetiştirilen kuş türleri arasındadır. Evcilleştirildikleri taktirde bir kedi veya köpek gibi kendini sevdiren bu hayvanların uzun ömürlü olması da sıkça tercih edilme nedenleri arasındadır. İyi bir bakım sonucunda 15 ila 20 yıl arası yaşayabilmelerinin yanı sıra çok tatlı ve sevimli bir görünüşe sahip olan Sultan Papağanlarının birçok türü bulunmaktadır. Özellikle yeni Sultan Papağanı beslemeye başlayacak kişiler tarafından hangi türünün beslenmesi ve fiyatlarının ne olduğu konusu merak edilmektedir. Bu yazımızda sizlerle beraber sultan papağanının türlerine ve fiyatlarına daha yakından bakacağız.

Albino

kirmizi goz sultan papagani

Sultan Papağanlarının en nadir rastlanan türlerinden biri albinodur. Akşın olarak da bilinen bu tür kuşların vücutları tamamen beyaz renktedir. Bunun nedeni hücrelerinde melanin adı verilen pigmentin eksik olmasıdır. Lutino ile White Face türünün çiftleşmesi sonucu ortaya çıkan albinoların cinsiyeti renklerinin bembeyaz olması nedeniyle yalnızca ötüşleri ile anlaşılabilmektedir. Vücutlarının bembeyaz olmasının yanı sıra kırmızı gözlere sahip olmaları ile de dikkat çeken bu türün fiyatları 450 ila 600 lira aralığında değişmektedir.

Cınnamon

cinnamon sultan papagani

Sultan Papağanının bir diğer türü de Cınnamon’dur. Görünüş olarak gri sultanlar ile benzerlik gösterseler de onlara oranla daha kahverengimsi bir renge sahiptirler. Türkçede tarçın olarak da bilinen bu kuşların yüzlerinde bulunan turuncu benekler ve kanatlarının yanlarındaki beyaz şeritler karakteristik özellikleri arasındadır. Görünüşlerinin kendine özgü olması dolayısıyla renklerine bakarak cinsiyetlerini anlamak oldukça kolaydır. En çok tercih edilen Sultan Papağanı türlerinden bir tanesi olan Cinnamonların 2020 fiyatları ise genel olarak 250 ila 400 lira aralığındadır.

Lutino

lutino ırki sultan papagani

Sultan Papağanlarının en beğenilen türleri arasında yer alana Lutinolar Limon adıyla da bilinirler. Sarı ve beyaz renklerden oluşan bu kuşlar tamamen sarı veya tamamen beyaz olabilecekleri gibi bu iki rengin karışımından da oluşabilirler. Yanaklarında turuncu benekleri olmasının yanı sıra bazılarının gözleri kırmızı da olabilmektedir. Dişilerin kanatlarının alt kısmında bulunan tüylerde barlar barınsa da bunlar oldukça açık renktedir. Lutinoların vücutları da açık renkte olduğundan renklerinden cinsiyet ayrımı yapmak diğer türlere oranla daha zordur. Lutino 2020 fiyatları 200 – 350 lira aralığında değişmekte ve birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Grey

grey turu sultan papagani

Sultan Papağanlarının en çok karşılaşılan türlerinden bir diğeri ise grilerdir. Genellikle ‘’Normal Grey’’ olarak adlandırılan bu türün vücudu tamamen gri renktedir. Bunun yanı sıra kanatlarında simetrik olarak beyazlıklar bulunabilmekle birlikte kuyruklarında sarı yatay çizgilerle de karşılaşılabilmektedir. Yanaklarında pembe benekler bulunan bu sultan papağanı türünün ayak ve gagalarında siyah lekeler görülebilmektedir. İlk tüy dökümüne kadar tüm vücutları aynı renkte olmakla birlikte ilk tüy dökümünden sonra erkelerin yüzleri sarıya dönmektedir. Dişilerin renginde ise herhangi bir değişim olmamaktadır. Dolayısıyla ilk tüy dökümünden sonra yüzlerinden kolayca cinsiyet ayrımı yapılabilmektedir. Grey türünün 2020 fiyatları ise 200 – 350 lira arasında değişmektedir.

Pied

pied cinsi papagan

Sultan papağanının bu türü Cınnamon ile Lutino türlerinin çiftleşmesi ile ortaya çıkmıştır. Alaca olarak da bilinmelerinin yanı sıra dış görünüş olarak Lutino türünü andırmaktadırlar. Vücut renkleri sarı ve beyazın tonlarından oluşmakla birlikte kanatlarında simetrik bir şekilde gri tüyler bulunmaktadır. Sarı, beyaz ve gri renklerin yoğunluğu ve dağılımı kuştan kuşa değişmektedir. Bu türde renkten cinsiyet ayrımı yapmak oldukça zordur. Sultan Papağanlarının diğer türleri gibi yanaklarında turuncu benekler bulunan Pied türünün fiyatları ise 300 ila 400 lira arasında değişmektedir.

White Face

whiteface sultan papanlari

Sultan Papağanlarının bu türü ağırlıklı olarak gri ve beyaz renklerden oluşmaktadır. Diğer sultan papağanı türlerinin aksine suratlarında turuncu benekler bulundurmazlar. İlk tüy dökümüne kadar hem erkek hem de dişilerin suratları gri olsa da ilk tüy dökümünden sonra erkeklerin yüzlerindeki tüyler beyaz olmaktadır. Dişilerin suratları ise gri olarak kalmaktadır. Bu sayede ilk tüy dökümünden sonra renklerinden cinsiyet ayrımı yapılabilmektedir. 2020 White Face fiyatları ise 200 ila 350 lira aralığında değişmektedir.

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2020, 15:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Rahman Keleş
Rahman Keleş - 2 yıl Önce

Sultan Papağanı 2020 fiyatları için teşekkürler...

cçövlckl
cçövlckl @Rahman Keleş - 1 yıl Önce

düşük olsaydı alırdım

Neşe Aydoğdu
Neşe Aydoğdu - 1 yıl Önce

Çok güzeller yaa maaşaAllah rabbim nede güzel yaratmış

Ali D.
Ali D. - 2 yıl Önce

Gerçekten hoş bir bilgi teşekkür ederim.

Selahattin çakmak
Selahattin çakmak - 1 yıl Önce

Aynısından benimde var erkek mi dişimi anlayamadım kaç aylık dır onuda bilmiyorum arkadaş bana 5 yada 6 aylık diye getirdi 05357990097 watsaptan biri ekleyip fotoraf ını paylaşayım bana söyleye bilir mi erkek yada dişi diye

sultan yazısı
sultan yazısı - 1 yıl Önce

Sultan papağanı fiyatlarını bu kadar detayıyla hiç görmemiştim. Teşekkürler

Muhammed Özgün
Muhammed Özgün - 1 yıl Önce

Hepinize teşekkürler gerçekten işime çok yaradı bu bilgiler

Sultan Papağani Fiyat
Sultan Papağani Fiyat - 2 yıl Önce

Sultan Papağanlari 2020 Fiyat Listesi İçin Teşekkür Ederiz.

Mustafa
Mustafa - 2 yıl Önce

Sultan papaganlarinin 2019 fiyatlari yok mu


SIRADAKİ HABER

Warning: Unknown: open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_1rm41s0bt977k3l06vimm2est0, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/opt/alt/php56/var/lib/php/session) in Unknown on line 0