Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_b14o3emkvfdhe9e7gd9v2adr43, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Korku Evi Hakkında Bilinmeyenler - Haberi

Korku Evi Hakkında Bilinmeyenler

Özellikle gençlerin ve adrenalin tutkunlarının vazgeçilmezi haline gelen Korku Evi veya Evden Kaçış oyunlarını hepiniz duymuşsunuzdur. Tecrübelerimizden de faydalanarak Korku Evi hakkında en çok merak edilen soruları cevaplayacağız.

Korku Evi Hakkında Bilinmeyenler

Korku Evinin Amacı Nedir?

Oyunun amacı belirlenen bir seneryo dahilinde şifreleri çözüp kilitli kapıları açmaktır. Tabi bu düşündüğünüz kadar kolay olmayacaktır. Çünkü karanlık ve az yanan bir fener, ürpertici sesler ve canlı oyuncular sizi rahat bırakmayacaktır.Çok takıldığınız yerde moderatörden ipucu isteyebilirsiniz . Ancak en fazla 2 veya 3 ipucu hakkınız olacaktır.

*Oyun Ne Kadar Sürmektedir?
Oyun süreleri ortalama 45dk. ile 60 dk. arasında değişim göstermektedir. Ancak 2 veya 3 saat süren oyunlarda bulunmaktadır.
*Korku Evine Kaç Kişi Girebilir?
Oyunun sergilendiği odaların büyüklüğüne göre   2 ila 8 kişi arasında değişim göstermektedir.  

*Korku Evine Girebilmek İçin Yaş Sınırı Var Mı?
Genellikle  16 yaşından küçüklerin alınması uygun bulunmamaktadır. Ancak burayı merak edip oyuna dahil olmak isteyen 6 yaşından küçükler ise anne veya babanın nezaretinde oyuna girebilmektedirler.
*Korku Evleri Güvenlimidir?
Gerekli güvenlik önlemlerini almaktan işletmeciler sorumludur. Ruhsatını ve her türlü tedbirini almış bilinçli kişilerin veya firmaların elindeki korku evleri güvenlidir. Zaten güvensiz bir ortama bir daha müşteri gelmez.

Korku evinden içeriye adım attığınız andan itibaren kameralar vasıtasıyla moderatör sizi ve oyunun gidişatını takip eder,her hangi riskli bir durumda oyunu durdurur ve müdahale eder.

Ayrıca süre bittiğinde moderatör oyunu durdurur ve sizi çıkışa yönlendirir.

Ancak adı üzerinde Korku Evi. Ciddi ve kronik bir sağlık sorunu olan hiç kimsenin girmesi uygun bulunmamaktadır.

*Korku Evine Giriş Fiyatları Ne Kadar?
Fiyatlar her şehirde farklılık göstermektedir. Bunun en büyük nedenleri arasında  iş yeri kiraları ve diğer giderler gelmektedir. Küçük şehirlerde ortalama kişi başı oyun ücreti 25-30 iken, İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde fiyatlar kişi başı 50 yi bulabilmektedir.

*Oyun Senaryosu Yenileniyor Mu?

Genellikle 3-4 ayda bir yeni konsepte geçilir. Odaların dekorundan tutun şifrelere kadar her şey yenilenir. Korku Evi tutkunları için yeni bir macera başlar.

Korku Evi’nin  Tutkunu Olur Mu?

Adrenalin ve eğlenceye kendinizi kaptırırsanız bütün odaları bitirmeden rahat edemezsiniz, bitirdikten sonrada yeni oyunu dört gözle beklersiniz.

Oyuna gelenlerin kültürleri, yetişme tarzları, psikolojileri çok farklıdır. İşte tam bu noktada korku evi çalışanlarına büyük iş düşmektedir.  Çünkü onlar müşterinin beklentilerini en iyi şekilde karşılamak zorundadırlar. İçlerinde en fazla korkanı belirleyip senaryoyu eksiksiz oynatmalıdırlar. Müşterinin psikolojisini iyi analiz etmeleri, nabza göre şerbet vermeyi iyi bilmeleri gerekmektedir.

Örneğin; 5 kişilik bir grupta 2 kişi çok korkuyor, 2 kişi sadece şifre çözüyor 1 kişi ortalıkta dolaşıyor ise ve ipucu almak için 1 kişinin diğer odaya gitmesi istendiğinde sizce moderatör kimi gönderecek? Tabiki en çok korkanlardan birisini:)


Aklınıza takılan daha fazla soru olursa yorumlar bölümüne yazabilirsiniz.

Hazırlayan: Cem Doğantekin.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2020, 18:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER