Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_2o1e1qanoka0koe3al7ac59sn5, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Kimsesiz Çocuklar Yine Unutulmadı - Haberi

Kimsesiz Çocuklar Yine Unutulmadı

İzmit’te yaşayan Sefa Sılacı bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Yaptığı kampanya ile birlikte çocukların yüzünü güldürdü. 

Kimsesiz Çocuklar Yine Unutulmadı

Izmit’te yaşayan ve güzellik tasarım merkezi işleten 31 yaşında ki Sefa Sılacı takdir toplayacak bir uygulamaya başlattı. Sılacı’ya sosyal medya üzerinden ulaşan Mersin Kimsesiz Çocuklar Derneği’ne sessiz kalmadı. Sosyal medya üzerinden başlattığı sorumluluk projesinde vatandaşlardan büyük bir ilgi gördü. 

Sefa Sılacı duygularını şu şekilde paylaştı. ‘’Paylaşımlarımda sürekli 5 bin adet giysi, gıda ve temizlik malzemeleri toplayacağımı söyledim. Fakat şu anda 10 bin adete ulaştık. Artan ürünleri de Kocaeli ve Sakarya çevresinde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmayı hedefliyoruz.’’ 

Sılacı, ciddi destekler geldiğini söyledi ve ekledi, ‘’Mersin kimsesiz çocuklarla alakalı bir dernek benim sosyal medya hesabıma bir mesaj attı. 30 paket makarna gibi ufak bir istekti bu. Ben de sosyal medya hesabımda bunu paylaştım. Ciddi bir destek oldu. Çok mutluyum. Sadece Türkiye’den değil Avrupanın birçok ülkesinden de yardım talepleri geldi. Çok şaşkın ve mutluyuz. Bir gofret bir çocuğu sevindiriyor aslında. ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir’ dedik. Bu sadece benim değil herkesin başarıdır.’’ diyerek sözlerini tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2020, 14:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER