Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_sctq2c4o8sj6e7iju0vu5ocq30, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
İrlandada Dil Eğitimi Almak - 2020 - Haberi

İrlandada Dil Eğitimi Almak - 2020

İrlanda, son yıllarda İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin aklında büyük soru işaretleri oluşturmakta.

İrlandada Dil Eğitimi Almak - 2020

İrlanda hakkında

İrlanda Cumhuriyeti, Birleşik Krallık’ın batısında bulunan, tamamıyla bağımsız bir ada devletidir. İrlanda Cumhuriyeti bu adanın güneydeki aşağı yukarı %80’lik bölümünü kaplamakta olup, kuzeydoğudaki %20’lik bölümü ise Britanya’ya bağlı bulunan Kuzey İrlanda’ya aittir. Tek kara sınırını bu ülke ile paylaşan İrlanda Cumhuriyeti’nde yaklaşık 4,5 milyon kişi yaşamaktadır. Yüz ölçümü olarak küçük kabul edilebilecek olan ülkenin doğu ve batı kıyıları arasını kara yolu ile 5-6 saatte kat etmek mümkündür. Doğal güzellikler bakımından oldukça zengin olan İrlanda, neredeyse boydan boya yeşilliklerle kaplı olmasının yanı sıra; nehirleri, gölleri, tepe bölgeleri ve kıyı bölgelerindeki yüksek kayalıklarıyla görenleri büyülemektedir.

3 aya kadar olan vizelerde öğrenciler için Schengen vizesine başvuru yapılabilir. Minimum 25 hafta olmak kaydıyla, uzun dönem dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için, Ulusal D vizesine başvuru gerçekleştirilmektedir. Uzun dönem dil eğitimini seçen öğrenciler İrlanda’da çalışma hakkı elde ederler. Ülkede, bulunan birçok öğrenci part time olarak iş bulabilmektedirler. Öğrenciler haftada 20 saate kadar çalışabilmektedirler. Öğrencilerin İrlanda’da çalışabilmek için en yakın polis merkezine İrlandalıların deyimiyle” Garda National Immigration Bureau’’ veya Gardaya gitmeleri gerekmektedir.

Neden İrlanda?

Son yıllarda İrlanda’da İngilizce eğitimi Türk öğrenciler tarafından daha çok tercih edilmeye başladı. Peki neden?

Yerel dil okullarının yanı sıra uluslararası eğitim kurumlarının da İrlanda pazarına girmesi sonucunda çok daha fazla seçenek mevcut oldu. Bağımsız dil eğitim kurumlarına ek olarak üniversitelerin bünyesinde sunduğu dil okulları da akademik eğitimine İrlanda veya farklı bir ülkede lisans veya yüksek lisans eğitimine devam edecek öğrenciler için de seçenekleri çok daha artırır.

Daha popüler olan ülkelerle kıyaslanınca daha az Türk bulunması İrlanda’da İngilizce öğrenimi almak isteyen öğrenciler için en birincil sebebi oldu. Türkiye’den düzenli olarak sunulan direk uçuşlar, doğası ve popüler eğlencesi ile birçok öğrencinin İngilizce eğitimi için öncelikli tercihi olmaya devam ediyor. Sosyalleşmenin çok daha kolay olduğu en popüler şehir Dublin’de yıl boyu devam eden festivaller, kültürel aktiviteler ve çok eğlenceli olmakla birlikte sosyalleşme imkanını çok daha artıran kafe ve barlar da çok daha fazla İngilizce pratik yapmanızı sağlar. Sosyalleşmenin yanı sıra part-time çalışma izni ile de bulabileceğiniz bir iş pratik yapma imkanınızı en üst seviyeye taşır.

İrlanda Dil Okulları Avantajları Nedir?

Anadili İngilizce olması, eğitim maliyetlerinin EURO cinsinden ödenmesi, Türk öğrencilere özel yapılan indirimler ve yüksek kaliteli dil okulları İrlanda dil okullarının en büyük avantajıdır. Uygun maliyeti , en kaliteli eğitimi nerede alabilirim, ülkemede yakın olsun, ulaşım masrafı yüksek olmasın, ülkeme ihtiyaç duyduğumda çabucak ulaşayım diyorsanız, İrlanda dil okulları tam size göre.

Dublin Dil Okulları

Emerald Cultural Insitute

CES English Dublin Dil Okulu

Griffith College Institute of Languages

Atlas Language School

International House Dublin

Alpha College of English

Swan English Language Training Institue

Delfin School of English

Cork Dil Okulları

Griffith College Cork 

Galway Dil Okulları

Galway Cultural Institute

Limerick Dil Okulları

Griffith College Limerick

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2020, 12:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER