Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_kleqr04n6uf0ds1ee59bfd1uh2, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
DARK WATERS "GERÇEK BİR OLAY" BU FİLM KAÇMAZ - Haberi

DARK WATERS "GERÇEK BİR OLAY" BU FİLM KAÇMAZ

DARK WATERS "GERÇEK BİR OLAY" BU FİLM KAÇMAZ

Filmin Adı : Dark Waters (KARANLIK SULAR)

Yönetmen: Todd Haynes

Baş Rol Oyuncuları : Anne Hathaway, Bill Camp, Mare Winningham,Mark Ruffalo

Yapım Yılı ve Yeri: 2019, ABD

Tür: Gerilim-Dram/Gerçek Bir Hikaye

Bu gün sizlere; Amerika da yaşanan ve tüm dünyayı ilgilendiren bir konusu olan  sürükleyici  bir filmi tanıtmak istiyoruz.

TEFLON hepimizin  bildiği bir madde. Özellikle ülkece Teflon Tavalar ile hayatımıza girdiğini biliyoruz. Ancak bu maddenin  insan sağlığına ne derece zararlı olduğunu çok etkileyici konusu olan bu  filmde heyecan ile görüyoruz. Peki sadece Amerikayı değil tüm dünyayı da etkileyen bir konusu olan bu filmin öyküsü nedir?

FİLMİN KONUSU:

Filme konu olaylar; 1998 Cincinati Ohio, The Newyork Times Dergisinin Nathaniel Rich tarafından yazılan “DuPond’un Kabusu Haline Gelen Avukat” makalesine dayanılarak  film haline getirilmiştir.

Çevre Avukatı Robert Billot (Mark Ruffalo) Cincinati de bulunan Taft Hukuk Şirketinde çalışmaktadır ve başarılarından dolayı şirketin ortakları arsına kabul edilir. Şirketin müvekkilleri arasında kimya şirketleri de bulunmaktadır.

Yoğun bir toplantı günü Taft Hukuka  Wilber Tennat (Bill Camp) isimli bir çiftçi, elinde bir kutu dolusu video kaset ile gelir ve Robert Billot ile görüşmek istediğini söyler. Sekreter önemli bir toplantıda olduğunu söylese de çiftçi ısrar eder. Sekreter toplantıyı bölerek Robert Billot’u çağırır ve Wilber Tennat’ın yanına götürür.

Çiftçi; Batı Virginia Perkersburg’ta bulunan çiftliğinde garip olaylar olduğunu, hayvanlarının anlaşılmaz bir şekilde öldüğünü, bu nedenle dava açmak istediğini ancak hiçbir hukuk bürosunun bunu kabul etmediğini söyler.

Robert Billot  sekreterinin kendisine yardımcı olacağını, bir avukat bulabileceğini söyler. Ancak çiftçi Tennat buraya avukatın (Robert Billot ) büyükannesi tarafından gönderildiğini söyler ve davaya kendisinin bakmasını ister. Kasetleri büroya bırakarak ayrılır.

Robert Billot (Mark Ruffalo) işin içine büyükannesi girdiği için  Cincinatiden onu görmeye Perkersburga gider. Büyükannesi onu görünce sevinir. Avukat konuyu anlatır.  Büyükannesinden olayların yaşandığı çiftliğin çocukluğunun geçtiği yerler olduğunu öğrenir ve çiftçi  Wilber Tennat’ı ziyarete gider.  

Tannet ona ölen ineklerinden aldığı anormal bir hale gelen parçaları gösterir ve çevreyi gezdirmeye götürür. Avukat burada 190 ineğinin sebepsiz yere öldüğünü öğrenir ve gömüldüğü yerleri görür. Ayrıca deliren bir ineğin saldırısına mağruz kalır.

Çiftçi sorunun; Dupont Şirketinin çiftliğinin yanına fabrika kurmasından sonra başladığını, yetkililere şikayet etmesine rağmen hiçbir sonuç alamadığını, çaresizlik içinde olduğunu söyler.  

Dupont dünya çapında iş yapan çok büyük bir şirkettir ve Taft Hukukta davalarına bakmaktadır.

Avukat Robert Billot ciddi bir sorunun ortasındadır. Ancak bir yanda ortaklığa kabul edildiği şirketi, diğer yanda ise çaresizlik içinde bir çevre felaketine maruz kalan çiftçi Wilber Tennat (Bill Camp) vardır.

Avukat Robert Billot (Mark Ruffalo) bir karar vermek zorundadır. Ancak gerçek şu ki vereceği bu karar ile karşısına bir dünya devini alacağını, mesleki kariyerini tehlikeye atacağını bilmektedir.

Olaylar beklenmedik bir şekilde büyüyerek ilerler ve inanılması zor gerçekler gün yüzüne çıkar.

Kesinlikle tavsiye edeceğimiz, bir solukta seyredeceğiniz gerçek olaylara dayanan  bir film.

İYİ SEYİRLER..

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ..

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2020, 12:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER