Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_3lh10v5v5tfl0d0k418ev7opu3, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Youtuber , Tam 1 Milyon Kibrit Kullanarak Roket Yaptı ! - Haberi

Youtuber , Tam 1 Milyon Kibrit Kullanarak Roket Yaptı !

İnternet çılgınlığına bir yenisi daha eklendi. İzlenme için her yolu deneyen youtuber'dan bir tehlikeli gösteri daha ...

 YouTuber, 1 milyon kibrit ve karton kullanarak adeta gerçeğini aratmayan  bir roket yaptı. Daha sonra roketi ateşleyerek, ortaya çıkan inanılmaz  görüntüleri ise kanalından paylaştı.

Technical Tech Tube adı ile bilinen YouTube kanalı, sadece 4.000 gibi az bir  takipçiye sahip olsa da yapımı 750 saat süren bir roketle dikkatleri üzerine çekti. YouTuber, 1 milyon kibrit kullanarak roket yaptı ve ateşledi. Roket sadece görsel bir şölen sunmak için tasarlansada , gökyüzüne çıkamadan  yerden az da olsa yükselmeyi başardı.

YouTuber, roketin yapımı için  öncelikle yüzbinlerce kibriti keserek daire şeklindeki kartonlara tutkalla yapıştırdı. Ardından kartonları üst üste yerleştirerek roket için bir yanma odası oluşturdu. Ayrıca kibritlerin fosfordan oluşan üst kısımlarını toz haline getirerek, roket için yakıt olarak kullandı. Roketin içini tamamen kibritlerden elde ettiği toz fosforla doldurdu.

roket*atesleme

YouTuber'ın aylarını vererek yaptığı roketin , ateşlenmesinin ardından birkaç saniye içinde tamamen  yok oldu. Ancak roketin yavaşlatılmış görüntüsü ve ortaya çıkardığı ateş gösterisi , güzel görüntülere sahne oldu. 

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2020, 10:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER