Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_j2l51s2fnabc29agohrh94pm80, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Mercedes-Benz Süper Araçlar İçin NVIDIA İle Anlaştı - Haberi

Mercedes-Benz Süper Araçlar İçin NVIDIA İle Anlaştı

Mercedes-Benz Süper Araçlar İçin NVIDIA İle Anlaştı

NVIDIA Yazılım Tanımlı Araçlar Geliştirmek İçin Mercedes-Benz ile İşbirliği Yapıyor

Nvidia Corporation Santa Clara adıyla bilinen firma, Amerika Birleşik Devletleri  Kaliforniya Eyaleti merkezli bir teknoloji şirketidir. Dünya çaında geliştirdiği özellikle oyunculara yönelik grafik işlemciler ile  mobil cihazlar ve otomotiv sektörü için yongada sistemler üretmeyi hedeflemiştir.. NVIDIA ana grafik işlemci ürünleri ailesi olan GeForce, AMD'nin Radeon ürünlerinin girek olarak rakibidir. Sektörel bazda hız ve performans olarak bir birleri ile yarışırlar.

NVIDIA Yazılım Tanımlı Araçlar Geliştirmek İçin Mercedes-Benz ile İşbirliği Yapıyor

Mercedes-Benz geleceğe yönelik yeni konseptlerini teknolojik olarak en üst seviyede geliştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda NVIDIA ve Mercedes-Benz, 24 Haziran 2020'de hem Stuttgart hem de Silikon Vadisi'nde düzenlenen canlı olarak  bir medya etkinliği sırasında yeni bir ortaklık duyurdular. Her iki şirket de, 2024'ten başlayarak, tüm filosunda yazılım tanımlı araçlar geliştirmeyi hedefliyor.

NVIDIA Yazılım Tanımlı Araçlar Geliştirmek İçin Mercedes-Benz ile İşbirliği Yapıyor 1

Neleri Kapsıyor?

Yeni nesil Mercedes-Benz araçları, NVIDIA tarafından geliştirilen sofistike ve gelişmiş bilgi işlem mimarilerini içerecek. Bu, seviye 2 ve 3 için sürüş özelliklerini,  birlikte seviye 4 ise  park özelliğini mümkün kılacak. Asıl önemli konu ise insan temelli yardım ihtiyacını ortadan kaldıracaktır.

Hesaplama sistemi, resmi basın açıklamasına göre NVIDIA'nın "adreslerden adrese düzenli rotaların otomatik olarak sürülmesini" sağlayabilen otomobiller için DRIVE AGX platformunu temel alıyor. Buna ek olarak, her iki şirket de kullanıcıların Mercedes-Benz araçlarında yazılım uygulamaları ve abonelik hizmetlerinin yanı sıra ek güvenlik ve rahatlık özellikleri satın almalarına ve uzaktan yüklemelerine olanak tanıyan güncellemeleri de dahil etmeyi planlıyor.

NVIDIA Yazılım Tanımlı Araçlar Geliştirmek İçin Mercedes-Benz ile İşbirliği Yapıyor 11

NVIDIA CEO'su Jensen Huang, “Birlikte, araç sahiplik deneyiminde devrim yaratacak, araç yazılımını kablosuz güncellemelerle programlanabilir ve sürekli yükseltilebilir hale getireceğiz” dedi. “NVIDIA DRIVE sistemine sahip her Mercedes-Benz, ömrü boyunca aracı sürekli olarak geliştiren, iyileştiren ve geliştiren bir uzman ve yazılım mühendislerinden oluşan bir ekiple gelecek.”

NVIDIA Yazılım Tanımlı Araçlar Geliştirmek İçin Mercedes-Benz ile İşbirliği Yapıyor

Alman otomobil üreticisinin otomobil filosuna gelişmiş otonom özellikler, gelişmiş araç içi yazılımlar ve  yetenekleri ekleme planı, Tesla gibi otomotiv markalarına yeni bir rekabet getirmeyi amaçlıyor. Bakalım bu ortak projenin  dört yıl içinde nasıl devam edeceğini göreceğiz.

DETAYLI VİDEOLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2020, 17:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Warning: Unknown: open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_j2l51s2fnabc29agohrh94pm80, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/opt/alt/php56/var/lib/php/session) in Unknown on line 0