Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_snf7h578ppr9aqgjc33ekfco10, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
iPhone XR Üretimi Durduruldu - Haberi

iPhone XR Üretimi Durduruldu

Apple'ın satışa çıktığı günden bu yana kullanıcılardan büyük ilgi gören ve son dönemin en çok satan telefonu olan iPhone XR, koronavirüs salgını nedeniyle üretim sorunu yaşıyor.

iPhone XR Üretimi Durduruldu

Apple, Çin'de yeni nesil iPhone'ların üretimini yaparken, Hindistan'da bulunan Foxconn fabrikalarında ise iPhone Xr gibi daha geçmiş yıllarda üretilen telefonlarını üretiyor. Ancak pek çok şirketi olumsuz yönde etkileyen koronavirüs salgını, Apple'ı bu ülkede de rahat bırakmadı. Foxconn'un Hindistan'da bulunan fabrikasında üretim durduruldu, kapılar kapatıldı.

Hindistan'da artan salgın nedeniyle sokağa çıkma yasağının gelmesiyle fabrikaların kapatılma kararı da peşi sıra geldi. Üretimi sekteye uğrayan Apple, Hindistan'da üretimi sürdürmek için salgın tehlikesinin geçmesini beklemek durumunda.

Üretimin durması, son kullanıcıya da yansıyacak. Mağaza stoklarına olumsuz yansıması beklenen bu gelişmeyle birlikte Apple mağazalarına da bu model cihazlardan sınırlı sayıda ürünün tedarik edileceği söyleniyor.

iPhone XR, Apple'ın en çok satan iPhone'u olma özelliğine sahip. Bunda en önemli etken ise diğer modellere göre makul bir fiyata sahip olması...

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2020, 18:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER