Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_i5hrn8nhilfskqac3iaru464n6, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
İphone 9 Tanıtım Zirvesi Corona Virüsü Sebebiyle İptal Edildi - Haberi

İphone 9 Tanıtım Zirvesi Corona Virüsü Sebebiyle İptal Edildi

Koronavirüsün 'pandemi' ilan edilmesiyle birlikte etkinliklerini iptal eden şirketlerin sayısında ciddi bir artış yaşanırken, virüsün etkisini hissettirdiği markalardan biri de Apple oldu.

İphone 9 Tanıtım Zirvesi Corona Virüsü Sebebiyle İptal Edildi

Koronavirüs salgınının küresel çapta bir tehdit haline gelmesiyle birlikte devletler, radikal önlemler alırken, şirketler de insanları bir araya getirecek tanıtım toplantılarını bir bir ertelemeye başladı. Bu kapsamda Apple'ın bu ay yapmayı planladığı ve aylar öncesinden belli olan etkinliği, virüs tehdidi nedeniyle ertelendi. Bu etkinlikte İphone 9 başta olmak üzere Air Pods Pro Lite ve bazı yeni cihazların duyurusu yapılacaktı. 

Ancak tanıtım tarihinin ertelenmesinin tek sebebi bu değil. Şirket, aynı zamanda virüs nedeniyle Çin'de duran üretimin de faturasını ödüyor. Şirket, ürünlerini zamanında temin edemeyeceğinden yapılacak etkinliklerin sarktığını düşünülüyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2020, 23:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER