Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_tlfkfha16qnj1mg21b99g7mhh3, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
iPHONE 12 Geliyor ! - Haberi

iPHONE 12 Geliyor !

iPHONE 12 Geliyor !

İPHONE 12 NE ZAMAN TANITILACAK

 iPhone 12 büyük bir merak konusu oldu. Söylentiler aldı başını gitti. Sosyal medya yakında tanıtılması ve piyasaya sürülmesi beklenen bu yeni  iPhone modeli için farklı beklentiler ile tartışmalara neden oldu.

Bir söylentiye göre Eylül 2020 de iPhone 12 tanıtımı yapılacak ve tanıtımdan kısa bir süre sonra da tüketici ile buluşacak. Apple bu konuda resmi bir açıklama yapmaz iken çeşitli sosyal plartformlarda Eylül ve Ekim 2020 tarihleri sıkca konuşulmaya başlandı.

Peki bu yeni iPhone 12 modelinde neler var?

Bu yeni modelin; iPhone 12 ve iPhone 12 Pro olarak adlandırılması bekleniyor. Bu adlandırmaların altında farklı modeller yani versiyonların yer alması gelen bilgiler arasında.

Bu yeni modelin; iPhone 12 ve iPhone 12 Pro olarak adlandırılması bekleniyor. Bu adlandırmaların altında farklı modeller yani versiyonların yer alması gelen bilgiler arasında.

En büyük farklılıklardan birisi teknolojik yeniliklerden daha çok eski iPhone modellerinde görmeye alıştığımız metal çerçeve olacak.

Bu çerçeveler alüminyum ve paslanmaz çelik çerçevelerden oluşacağı tahmin ediliyor.

iPhone 12 modellerinde alüminyum, iPhone 12 Pro modellerinde ise paslanmaz çelik olarak üretilmesi beklentiler arasında.

Ekran boyutu ise iPhone 12 de küçülerek 5,4 inç oluyor. Bu iPhone 6 ile aynı ekran boyutu anlamına geliyor. Gerçekten küçük ekran ve üst seviye teknoloji isteyenler için çok güzel bir alternatif olacak.

iPhone 12 Pro ise 6,7 inç ile tüketici ile buluşmaya hazırlanıyor. Bu da Apple iPhone modellerinin en büyük ekranlı telefonu olmaya aday olarak gözüküyor.

Ekran boyutu ise iPhone 12 de küçülerek 5,4 inç oluyor. Bu iPhone 6 ile aynı ekran boyutu anlamına geliyor. Gerçekten küçük ekran ve üst seviye teknoloji isteyenler için çok güzel bir alternatif olacak.  iPhone 12 Pro ise 6,7 inç ile tüketici ile buluşmaya hazırlanıyor. Bu da Apple iPhone modellerinin en büyük ekranlı telefonu olmaya aday olarak gözüküyor.

LIDAR Sensör;

iPhone 12 modellerinin kameralarının yanında LIDAR teknolojisi ilave edilmiş gibi duruyor. Light Detection and Ranging olarak adlandırılan ve nesnelerin uzaklıklarını lazer kullanarak belirleyen bir teknoloji.

LIDAR Sensör;  iPhone 12 modellerinin kameralarının yanında LIDAR teknolojisi ilave edilmiş gibi duruyor. Light Detection and Ranging olarak adlandırılan ve nesnelerin uzaklıklarını lazer kullanarak belirleyen bir teknoloji.

İşlemci;

Apple iPhone 12 de AR-GE birimleri tarafından geliştirilen yep yeni bir işlemci kullanmayı planladığı tahmin ediliyor. Bu da A 14 Bionic işlemci olarak adlandırılıyor.

A 14 Bionic ARM tabanlı bir mobil işlemci olacağı ve 3,1 GHz’e kadar ulaşabilen bir hızı bulunacağı ön görülüyor.

RAM;

Apple iPhone modellerinde kullandığı İOS teknolojisi sayesinde düşük RAM kapasitesi ile MAX verim aldığı için bu yeni modellerinde de 4 GB ve 6 GB RAM kullanacağı tahmin ediliyor.

NEDEN iPHONE TELEFON ALMALIYIM? TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2020, 22:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER