Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_6f63t39gnq3sev9j3r4vqlvkl0, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Huawei Mate Xs Çıkış Tarihi Açıklandı ! - Haberi

Huawei Mate Xs Çıkış Tarihi Açıklandı !

Son yıllarda çıkış yakalayan teknoloji üreticisi Huawei, yeni bir ekranı katlanabilen telefonla kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Huawei Mate Xs Çıkış Tarihi Açıklandı !

Huawei'nin 2019 yılı başlarında dünyaya duyurduğu Mate X, dünyanın ilk ekranı katlanabilen telefonlarından biri olma özelliğine sahip. Samsung'un Galaxy Fold tanıtımından sadece günler sonra tanıtılan cihaz, her ne kadar pek çok açıdan başarılı bulunsa da yaygınlaşma şansı bulamadı. Cihaz Çin dahil sınırlı sayıda ülkede satışa sunulurken, Türkiye dahil pek çok ülkede ise varlık gösteremedi. 

Henüz pek çok kişi Mate X'i görememişken bu kez şirketin Huawei Mate Xs adında yeni bir telefon duyurusu yapacağı ortaya çıktı. 24 Şubat tarihinde yapılması planlanan tanıtım, internet üzerinden gerçekleştirilecek. Yani basın mensupları etkinliği internet üzerinden izleyecek.Huawei'nin kendi geliştirdiği Kirin 990 5G platformundan güç alması beklenen telefon, beşinci nesil ağları destekleyen ilk katlanabilir akıllı telefonlardan biri olacak. Huawei Mate Xs'in menteşe kısmı daha dayanıklı hale getirilirken cihazın içine toz ve pislik kaçmayacak şekilde değiştirildi. Katlanabilir telefonun Samsung Display tarafından tedarik edilen ekranında da bazı olumlu değişiklikler söz konusu. Ekrandaki koruyucu film artık çok daha sağlam.

65W SuperCharge hızlı şarj teknolojisi ile çok hızlı bir şekilde şarj olması beklenen Mate Xs'in batarya kapasitesi de önceki modele göre daha büyük olacak. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER