Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_ifvnbocfs0n98taq8jmq45auo1, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
HUAWEI En Büyük Mağazısını APPLE’ın Karşısına Açtı - Haberi

HUAWEI En Büyük Mağazısını APPLE’ın Karşısına Açtı

Çinli Telekom devi Huawei, ikinci küresel amiral mağazasını Çarşamba günü Şangay'da açtı ve yurtdışındaki rüzgarlarla karşı karşıya kaldığı için çekirdek Çin tüketici pazarındaki markasını güçlendirmeyi planlıyor.

HUAWEI En  Büyük Mağazısını APPLE’ın Karşısına Açtı

Yüz maskesi takan yüzlerce müşteri , şehrin en işlek alışveriş caddesinde ve rakip Apple’ın perakende satış mağazasının tam karşısında bulunan 5.000 metrekarelik  mağazaya yani Huawei’nin en büyüğüne girmek için sıraya girdi .

Şirket temsilcileri, Huawei'nin akıllı telefonlarını ve diğer tüketici teknolojilerini sergilemek için önümüzdeki yıl Çin'de bu tür birkaç mağaza daha açmayı planladıklarını belirtti. ABD hükümetinin yaklaşık 18 ay önce şirkete karşı dünya çapında bir kampanya başlatmadan önce, bu projeyi  tasarlandıklarını ve şimdi hayata geçirdiklerini söyledi.

Huawei, dünyanın en büyük telekom ağ ekipmanı tedarikçisi ve gezegenin iki numaralı akıllı telefon üreticisi.

Trump yönetiminin Amerikan ticari sırlarını çalmakla Huawei suçluyor ve telekomünikasyon ekipmanlarının casusluktan dolayı Pekin tarafından kullanılabileceğini söylüyor.

Washington, esasen Huawei'yi ABD pazarından yasakladı ve  diğer ülkeleri ağ ekipmanlarından uzak tutmaya çağırdı.Bu kapsamda ABD küresel yarı iletken tedarikçilerinden kesmeye çalışıyor.

Uluslararası rütbe, yeni bir el telefonu için alışveriş yaparken 80 yaşındaki emekli Chen Yannian'ın aklındaydı.

Chen, "Dürüst olmak gerekirse, ABD'nin Huawei'yi bastırmasıyla Huawei'yi desteklemeliyiz." Dedi.

Ayrıca Kanada'da , şirketin kurucusu Ren Zhengfei'nin kızı olan Huawei yöneticisi Meng Wanzhou’nun devam eden tutukluluğunu gösterdi . Huawei'nin İran yaptırımlarını ihlal ettiği yönündeki suçlamalarla ilgili bir ABD iade talebi ile mücadele ediyor.

Yüz maskesi takan yüzlerce müşteri , şehrin en işlek alışveriş caddesinde ve rakip Apple’ın  perakende satış mağazasının tam karşısında bulunan 5.000 metrekarelik (54.000 metrekarelik) mağazaya ( Huawei’nin en  büyüğü ) girmek için sıraya girdi . Şirket temsilcileri, Huawei'nin akıllı telefonlarını ve diğer tüketici teknolojilerini sergilemek için önümüzdeki yıl Çin'de bu tür birkaç mağaza daha açmayı planladığını, ABD hükümetinin yaklaşık 18 ay önce şirkete karşı dünya çapında bir kampanya başlatmadan önce tasarlandığını söyledikleri planları söyledi. Huawei, dünyanın en büyük elekom  ağ ekipmanı tedarikçisi ve gezegenin iki numaralı akıllı telefon üreticisi. Trump yönetiminin Amerikan ticari sırları çalmakla Huawei suçluyor ve telekomünikasyon ekipmanları casusluktan Pekin tarafından kullanılabileceğini söylüyor. Washington, esasen Huawei'yi ABD pazarından yasakladı, diğer ülkeleri ağ ekipmanlarından uzak tutmaya çağırdı ve küresel yarı iletken tedarikçilerinden kesmeye çalışıyor. Uluslararası rütbe, yeni bir el telefonu için alışveriş yaparken 80 yaşındaki emekli Chen Yannian'ın aklındaydı. Chen,

"Amerika sadece Huawei'yi değil tüm Çin'i de bastırıyor" dedi. "Eğer yapabilirsek, yurtseverliği desteklemek için elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız, değil mi?"

Huawei, 2020 yılının ilk çeyreğinde Çin'in toplam akıllı telefon pazarının komuta yüzde 42,6 paya sahip uyarınca için International Data Corporation ( IDC)

Ancak Huawei'nin , daha ucuz rakiplerden büyüyen 5G telefon segmentinde sert rekabetle karşılaşabileceği belirtildi .

ABD ayrıca kullanmasını Huawei men etmiştir Google’ın artık onun yerli alternatif sistem için aşağıdaki yapı sorunuyla karşı karşıyadır şirketi anlamına gelen Android işletim sistemini HarmonyOS egemen olduğu bir dünyada Android ve Apple'ın İOS

Rakipleri gibi, Huawei geliri de 2019'un ilk çeyreğindeki yüzde 39'luk büyümeden, ilk çeyrekte sadece yüzde 1,4 büyüyen pandemi tarafından etkilendi.

Huawei, Washington'un hiçbir zaman kanıt sağlamadığını ve Amerikan baskısının yükselen Çinli teknoloji şirketlerinin gerisinde kalma korkusuyla motive edildiğini söyleyerek ABD'nin güvenlik tehdidi iddialarını reddetti.

Geçen ay, Huawei söyleyen ABD çabaları, şirketin "hayatta kalma" tehdit edebilecek yarıiletken kaynaklara erişimi kesmekle söyledi.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2020, 22:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER