Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_o1jkia3phfook6qmhf1dj1bng7, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
HONDA CİVİC SEDAN GEYİK TESTİ - Haberi

HONDA CİVİC SEDAN GEYİK TESTİ

HONDA CİVİC SEDAN GEYİK TESTİ

YENİ HONDA CİVİC SEDAN GEYİK TESTİ ( KAÇIŞ MANEVRASI) Test Şartları: Parkur Özelliği: 1’nci Havuz: Uzunluk 10 metre, en 2,5 metre 1’nci Aralık: 15,5 metre 2’nci Havuz: Uzunluk 12 metre, en 2,5 metre 2’nci Aralık: 13 metre 3’üncü Havuz: Uzunluk 12 metre, en 2,5 metre Araç: Honda Civic 1.5 litre turbo sedan benzinli düz vites 1352 kg boş ağırlık, Lastik; 215 55 R 16 Hava Durumu: Açık, zemin kuru. TEST 1. 77 km/h Honda Civic geyik testti veya kaçış manevrasına 77 km/h ile başlıyor. 3 farklı ölçüdeki istasyona tamamen direksiyon hareketleri ile giriliyor. İstenilen hıza ulaşıldığında frene basılmıyor, aracın, esp şasi ve süspansiyon sistemi test edilmiş oluyor. Honda Civic ilk denemedeki hızı 75 km/h olarak belirleniyor ve çok rahat geçiyor. Ardından hız 2 km/h arttırılarak 77 km/h çıkartılıyor. Civic değişken oranlı direksiyon tepkileri gayet iyi. Küçük jant geniş yanaklı lastikleri ile başarılı bir şekilde parkuru kaymadan tamamlıyor. 2. 79 km/h Honda Civic ’in yeni hızı 2 km/h arttırılarak 79 km/h olarak belirleniyor. Aracımız ilk havuza yaklaşırken belirlenen hıza ulaşıyor ve ilk aralığa girip 2’inci aralığa doğru yöneliyor.Burada ESP devreye giriyor. Kayma belirtisi yok. Başarılı bir şekilde stabil olarak geyik testinin bu safhasını tamamlıyor. Araçta lastik zıplaması görünmüyor. 3. 84 km/h Honda Civic Sedan’ın yeni hızı bu sefer 5 km/h birden arttırılarak 84 km/h gibi iddialı bir sürate ulaşıyor. Böylece Civic’in performansı daha net görülmesi bekleniyor. Araç belirlenen hızda dubaların( kuka) arasına dalıyor. İlk havuza giriyor ve diğerine yöneliyor. Hiçbir kuka devrilmedi, araç stabil. ESP daha uzun süreli devrede. 3 havuzuda başarılı bir şekilde geçiyor ve güven veriyor. 4. 85 km/h Honda Civic Sedan’ın yeni hızı bu sefer sadece 1 km/h daha arttırılarak 85 km/h hıza ulaşılıyor. Artık limitlerin ucuna yaklaşılmış olunuyor. Aracımız ilk istasyona girmesiyle beraber ESP 2’nci istasyona yönlenmeğe başladığında ESP sert müdehalelere başlıyor ve 3’üncü istasyonda arkadan kaymanın artması ile beraber son çıkışta sağ arka tekerlek tarafından 1 adet kuka devriliyor. Ancak parkur güvenli bir şekilde tamamlanıyor.  5. 87 km/h Honda Civic Sedan’ın Sedan’ın yeni hızı bu sefer 2 km/h daha arttırılıyor. Limitlerin iyice zorlanması bekleniyor. Aracımız ilk havuza yaklaşırken nefesler tutulmuş bekleniyor. ESP ilk istasyondan itibaren devreye sert bir şekilde girmeye başlıyor. 2’inci istasyonda sağ arka taraftan 1 adet kukaya dokunuyor, 3’üncü istasyonda ise sol ön tekerlek bölümünden 1 adet kukayı altına alarak, parkuru güvenli bir şekilde tamamlamayı başarıyor. Hiçbir süratte Civic tekerlek kaldırmıyor ve sürekli yer ile teması koruyor.

Test Şartları:

Parkur Özelliği:

1’nci Havuz: Uzunluk 10 metre,  en 2,5 metre

1’nci Aralık: 15,5 metre

2’nci Havuz: Uzunluk 12 metre, en 2,5 metre

2’nci Aralık: 13 metre

3’üncü Havuz: Uzunluk 12 metre, en 2,5 metre

Araç:

Honda Civic Sedan  1.5 litre benzinli düz vites

1352 kg boş ağırlık,

Lastik; 215 55 R 16

Hava Durumu: Açık, zemin kuru.

YENİ HONDA CİVİC SEDAN  GEYİK TESTİ ( KAÇIŞ MANEVRASI)

TEST

1. 77 km/h

Honda Civic Sedan  geyik testti veya kaçış manevrasına 77 km/h ile başlıyor. 3 farklı ölçüdeki  istasyona tamamen direksiyon hareketleri ile giriliyor. İstenilen hıza ulaşıldığında frene basılmıyor, aracın, esp şasi ve süspansiyon sistemi test edilmiş oluyor.

Honda Civic Sedan ilk denemedeki hızı 75 km/h olarak belirleniyor ve çok rahat geçiyor. Ardından hız 2 km/h arttırılarak 77 km/h çıkartılıyor.  Civic değişken oranlı direksiyon tepkileri gayet iyi. Küçük jant geniş yanaklı lastikleri ile başarılı bir şekilde parkuru zorlanmadan ve kaymadan rahat  güvenilir bir şekilde tamamlıyor.

2. 79 km/h

Honda Civic Sedan'ın  yeni hızı 2 km/h arttırılarak 79 km/h olarak belirleniyor. Aracımız ilk havuza yaklaşırken belirlenen hıza ulaşıyor ve ilk aralığa girip 2’inci aralığa doğru yöneliyor.Burada ESP devreye giriyor.  Kayma belirtisi yok. Başarılı bir şekilde stabil olarak geyik testinin bu safhasını tamamlıyor. Araçta lastik zıplaması görünmüyor.

3. 84 km/h

Honda Civic Sedan’ın  yeni hızı bu sefer 5 km/h birden arttırılarak 84 km/h gibi iddialı bir sürate ulaşıyor.  Böylece Civic’in performansı daha net görülmesi bekleniyor. Araç belirlenen hızda dubaların( kuka) arasına dalıyor. İlk havuza giriyor ve diğerine yöneliyor. Hiçbir kuka devrilmedi, araç stabil.  ESP daha uzun süreli devrede. 3 havuzuda başarılı bir şekilde geçiyor ve güven veriyor.

 4. 85 km/h

Honda Civic Sedan’ın  yeni hızı bu sefer sadece 1 km/h daha arttırılarak 85 km/h hıza ulaşılıyor. Artık limitlerin ucuna yaklaşılmış olunuyor. Aracımız ilk istasyona girmesiyle beraber ESP 2’nci istasyona yönlenmeğe başladığında ESP sert müdehalelere başlıyor ve 3’üncü istasyonda arkadan kaymanın artması ile beraber son çıkışta sağ arka tekerlek tarafından  1 adet kuka devriliyor. Ancak parkur güvenli bir şekilde tamamlanıyor.  

5. 87 km/h

Honda Civic Sedan’ın  Sedan’ın  yeni hızı bu sefer 2 km/h daha arttırılıyor ve 87 km/h hıza ulaşılıyor. Limitlerin iyice zorlanması bekleniyor. Aracımız ilk havuza yaklaşırken nefesler tutulmuş bekleniyor.  ESP ilk istasyondan itibaren devreye sert bir şekilde girmeye başlıyor. 2’inci istasyonda sağ arka taraftan 1 adet kukaya dokunuyor, 3’üncü istasyonda ise sol ön tekerlek bölümünden 1 adet kukayı altına alarak, parkuru güvenli bir şekilde tamamlamayı başarıyor. Hiçbir süratte Civic tekerlek kaldırmıyor ve sürekli yer ile teması koruyor.

MOTOR1 TÜRKİYE KATKILARIYLA

PEUGEOT 5008 GEYİK TESTİ İÇİN RESMİ TIKLAYINIZ.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2020, 13:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER