Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_l8123vunmppie3p7fbn05csjb3, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
General Motors Yeni Elektrikli Modellerini Görücüye Çıkardı - Haberi

General Motors Yeni Elektrikli Modellerini Görücüye Çıkardı

ABD merkezli otomobil firması General Motors, düzenlediği lansmanda Chevrolet, Hummer ve Buick elektrikli araçlarını görücüye çıkardı.

General Motors Yeni Elektrikli Modellerini Görücüye Çıkardı

General Motors’un (GM) uzun süredir üzerinde yoğun mesai harcadığı bilinen elektrikli otomobil projesi resmen duyruldu.
  
Techcrunch'ta yer alan habere  göre, Şirket, Michigan’da düzenlediği etkinlikte yeni Cadillac, Chevrolet, GMC ve Buick araçlarının yanı sıra Ultium batarya teknolojisi hakkındada bilgiler verdi.
  
Yapılan açıklamaya göre, şirketin elektrikli araç piyasasına girişi daha önce tanıttığı SUV türündeki aracı Cadillac Lyriq ile başlayacak. 
  
GM, bu modelin 8 Nisan’da düzenlenecek olan NY Auto Show’da yer alıp almayacağına dair henüz bir bilgi paylaşmadı.

Lansmanda görücüye çıkan bir diğer model 20 Mayıs’ta çıkış yapacağı açıklanan GMC Hummer elektrikli kamyonet oldu.  
  
Ultium batarya teknolojisini kullanacak olan araç, yaklaşık 650 kilometre menzile sahip olacak ve 0’dan 96 km/saate üç saniyede ulaşabilecek. GMC Hummer'ın bataryasında ek olarak  350 kW hızlı şarj desteği de bulunacak. 
  
Lansmanda Chevrolet Bolt EV’nin yenilenmiş iç tasarımıyla birlikte 2020’nin sonlarında çıkış yapacağıda paylaşılan bilgiler arasında.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2020, 00:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER