Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_n02uejtgjaeokku3t80mbp3sh7, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Facebook Tarafından Daha Önce Görülmemiş Trafik Verisi - Haberi

Facebook Tarafından Daha Önce Görülmemiş Trafik Verisi

Hatta kısa süre önce Sony, PlayStation indirmelerini kısıtlama kararı dahi aldı. Ondan önce hayat normale dönene kadar Netflix ve YouTube videolarının kalitesi kısıldı. Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen LOG’un yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez.

Facebook Tarafından Daha Önce Görülmemiş Trafik Verisi

Koronavirüs riski nedeniyle kişiler uzun zamandır hiç olmadığı kadar evlerinde vakit geçiriyor. İşte bu durum Facebook gibi bir devi dahi zorluyor. Koronavirüs nedeniyle dünya genelindeki internet kullanımı inanılmaz oranda artmış durumda. Sokağa çıkma yasakları ve sokağa çıkmayın çağrıları etkisini gösteriyor ve milyonlar yukarıda da dediğimiz gibi uzun zamandır hiç olmadığı kadar evde kalıyor. İşte bu evde kalan kişilerin büyük bölüm de internette vakit geçiriyor. Bu yüzden biliyorsunuz Avrupa interneti ciddi şekilde zorlanıyor. Burada ortaya çıktığı kadarıyla internet devi firmalar da zorluk yaşıyor.

Kısa süre önce konuşan Facebook çalışanı, servislerinin kullanımında “eşi görülmemiş” trafik artışlarının olduğunu aktarıyor. Bu durum firma için güzel olabilir ancak servisleri stabil / çalışır tutmak çok zorlaştı açıklaması yapılıyor. Buna birçok Facebook çalışanın şu an evden çalışmasının da etkisi bulunuyor deniyor. Bu arada firma reklam gelirlerinde düşüş beklediklerini de açıklıyor. Pandemi nedeniyle reklam tarafında ciddi düşüş görüldüğü aktarılıyor. Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen LOG’un yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez. 

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2020, 21:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER