Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_nurkv5siiq7mv229e0nrc4ebl1, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
E-Ticaret Sitemi Nasıl Daha İyi Geliştirebilirim ? - Haberi

E-Ticaret Sitemi Nasıl Daha İyi Geliştirebilirim ?

İnternette satış yapabilmek için online alışveriş sitenizi güvenli bir e-ticaret altyapısı ile beraber açmanız gerekmektedir.

E-Ticaret Sitemi Nasıl Daha İyi Geliştirebilirim ?

Sadeliğe Önem Verin

Sade tasarıma sahip e-ticaret sitelerinin “conversion oranları” daha yüksektir. Conversion oranını ise siteye giren kişi sayısının, alışveriş yapan kişi sayısına oranı olarak açıklamak mümkün. Yani şöyle açıklayabiliriz: 24 saat içinde siteye giren 100 kişiden 5 kişinin alışveriş yapması ile 100 kişinin siteye girip bunlardan 15’inin alışveriş yapması gibi bir durumdan bahsediyoruz.

Bir e-ticaret sitesine giren kişi ilk olarak neyi görmelidir?

Ziyaretçi ilk olarak sattığınız ürünlerin fotoğrafını görmelidir. Eğer sitenizde gereksiz ayrıntı fazla ise insanlar nereye tıklayacaklarını bilemezler ve muhtemelen siteyi fazla incelemeden çıkarlar.

Güvenli E-ticaret Sitesi Yazılımı Seçin

Şirket kurmak yolundaki işlemleriniz tamamlanmadan internet üzerinden satış işlemine başlayamazsınız fakat sitenizi satışa hazır hale getirebilirsiniz. Bu aşamada e-ticaret siteniz için kullanacağınız altyapıya karar verip, panel kullanımı, ürün ekleme ve aktarımı gibi tüm işlemlerinizi hazır edebilirsiniz. E-ticarette güvenli bir altyapı sitenizin sağlam ve kesintisiz bir şekilde ayakta durmasını sağlar. 

Ürün açıklama ve görsellerini önemseyin

Ziyaretçilerin sitenizde gezinti yapması ve sonrasında satın alma eylemini gerçekleştirmesi için ana sayfa vitrininizi karmaşıklıktan uzak ve bu dönemdeki en çok satılan ürünlerden oluşturabilirsiniz. Bunun yanında ürün özellikleri ve ürün açıklamalarını detaylandırıp, tüketicinin ürün hakkındaki soru işaretlerini gidererek ürünü satın almaya ikna etmelisiniz. Ürün görsellerinin profesyonel ve her açıdan görüntülerinin olmasını da ürünü satın aldıran diğer bileşenler arasında saymalısınız.

Ürün Açıklamalarınız Özgün Olsun

Görsellerin yanı sıra ürün detayları özellikle arama motorlarından gelecek kullanıcı sayısının artması ve ürün hakkında detaylı bilgi almak isteyen kullanıcılara hitap etmek amacıyla oldukça önemlidir. Ürünün teknik özellikleri varsa bu ürün açıklamalarında yer alabilir ancak diğer girilen içeriklerde özgün olmak yani kopya içeriklerden uzak durmak gereklidir. Bununla beraber ürün özellikleri eklenirken, o ürünü almak isteyen kullanıcıların İnternette hangi aramaları yapabileceği düşünülerek yazılması arama motorlarından gelecek kullanıcı sayısını arttırmaya yönelik akıllı bir politika olacaktır. Google algoritmasında son yapılan güncellemelerde, e-ticaret sitelerinin içerisinde yer aldığı herhangi bir kelime ile de arama yapıldığında, sonuçlarında çıkarmaya başlamıştır. 

Etkili E Ticaret Stratejileri

Bir e ticaret sitesinin başarılı sonuçlar elde edebilmesi için etkili e ticaret stratejileri konusunda yeterli bilgi sahibi olunması gerekir. Böylece doğru stratejilerin geliştirilmesi kolaylaşır ve verimlilik sağlanır. Bu stratejilerin başında kullanıcıların itimadını ve güvenini kazanmak için yasal süreçlerin en iyi şekilde gerçekleştirilmesi gerekir. Müşteri gizliliği ve güvenliği için gerekli olan bütün çalışmaların yapılması ve tüketicilerin haklarının korunması önemlidir. Bu nedenle yasalar tarafından tüketici haklarını koruyan sözleşmeler kullanılmalıdır.

Aracı Sitelerde Yerinizi Ayırtın

Türkiye’ de oldukça fazla kullanıcı trafiğine sahip olan ve ürünlerinizi tanıtabileceğiniz siteler yer almaktadır. Bu siteler almış oldukları yüksek bütçeli rakamlar ve yapmış oldukları detaylı çalışmalar sayesinde e-ticaret sitelerini kullanıcılar ile buluşturmaktadırlar. Siz de cimri, akakce, n11 ve benzeri sitelerde yer alarak dükkan açabilir ya da ürünlerinizi bu siteler üzerinden satışa sunarak ciddi bir trafik sağlayabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2020, 22:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Warning: Unknown: open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_nurkv5siiq7mv229e0nrc4ebl1, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/opt/alt/php56/var/lib/php/session) in Unknown on line 0