Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_p7io02lopfo4beogpg1r9129l2, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Dünyanın En İyi Kameralı Telefonunun DxOMark Skoru Açıklandı - Haberi

Dünyanın En İyi Kameralı Telefonunun DxOMark Skoru Açıklandı

Üst seviye donanımı ile dikkat çekmeyi başaran Oppo Find X2 ve Find X2 Pro modellerinin tanıtılmasının üzerinden henüz 24 saat bile geçmezken, kamera performansını gözler önüne seren DxOMark puanı açıklandı.

Dünyanın En İyi Kameralı Telefonunun DxOMark Skoru Açıklandı

Cihazların kameralarını detaylı bir şekilde incelenmesinin ardından rapor yayınlayan ve bir puan belirleyen DxOMark’ın ilk sırasında Xiamoi Mİ 10 Pro yer alıyordu. Oppo’nun yeni  çıkan amiral gemisi Mi 10 Pro ile benzer şekilde 124 puan alarak listenin ilk sırasına yerleşmiş oldu . Tabi, her iki cihaz aynı kamera puanı ile karşımızda.

Find X2 Pro otomatik odaklama, renk doygunluğu, ayrıntılar ve gürültü seviyelesinin iyi kontrol edilmesi konusunda başarılı sonuçlar aldı. Ancak, HDR’nin portre çekimlerinde her zaman etkili olmaması ve 5x yakınlaştırma ile yapılan çekimlerde kenar ayrıntılarında düşüş olması ise göze çarpan olumsuzluklar arasında.

Kamera özelliklerini hatırlayacak olursak: 48 Megapiksel çözünürlüğünde f/1.7 ana (1/1.4 inç) kamera yer alıyor. Bu kameraya 48 Megapiksel f/2.2 ultra geniş açılı ve 13 Megapiksel f/3.0 periskop kamera eşlik ediyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2020, 00:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER