Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_e4fr9dgdrt1mjlirl3e6dmb4a7, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
DRONE İLE CORONA TEMİZLİĞİ - Haberi

DRONE İLE CORONA TEMİZLİĞİ

Ülkeler CORONA COVIT-19 ile mücadelede farklı teknolojileri kullanıyorlar. Endonezya'da DRONE ile mücadeleye aktif olarak katılmış durumda.

DRONE İLE CORONA TEMİZLİĞİ

ENDONEZYA CORONA İLE MÜCADELEDE DRONE KULLANIYOR

Endonezya ÇİN WUHAN kentinde Aralık 2019 tarihinde ortaya çıkan ve tüm dünyada ciddi bir salgın haline gelen, COVIT-19 CORONA salgını ile ciddi bir mücadele içerisinde. Bu kapsamda ülke genelinde toplu olarak kullanılan alanların dezenfektasyonu için yoğun bir çaba harcanıyor.

Tüm birimlerini alarm haline geçiren ülkede cadde ve sokaklar virüse karşı ilaçlanıyor.

Bu kapsamda video ve  resim çekmekten, suçlu takibine, askeri istihbarat toplamaya kadar varan pek çok alanda aktif olarak kullanılan DRONE virüs temizliği için seferber edilmiş durumda.

Kullanılan DRONE içerisine küçük bir dezenfektasyon sıvısını içine koymak için bir depo yapılmış durumda. Bu deponun içerisine konan dezenfekte maddesi şehrin yoğun bölgelerini ilaçlamak için kullanılıyor.

Böylece havada dahi bulunan CORONA Virüsünün etkisiz hale getirilmesi sağlanıyor. Çok elastik ve pratik bir çözüm olan DRONE kullanımının tüm ülke çapına yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Aynı şekilde ülkemizde Ankara Pursaklar da DRONE yardımı ile parklar ve bakçelerin ilaçlanması gerçekleşiyor.

ankara virüs corona pursaklar

İspanya da corona ile mücadelede  DRONE aktif olarak kullanıyor.

İspanya'da Karantinaya Uymayanlara Drone'lu Uyarı

Çinde yüksek teknolojileri kullanarak dezenfekte çalışmalarını yapıyor. Yaklaşık 10 kg lık bir dezenfekte sıvısı taşıyan bir DRONE 5 bin metrekarelik alanı temizleyebiliyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2020, 17:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER