Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_85786oluvgkvo0dokgj7p4phc3, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Bitmeyen Pil NDB - Haberi

Bitmeyen Pil NDB

Bitmeyen Pil NDB

“NANO Diamond Battery” NDB  Tüm Dengeleri Bozabilir.

İnsan duyunca kulaklarına inanamıyor ve hadi oradan diyesi geliyor. Çünkü inanamıyorsunuz. Düşünsenize cep telefonunuzun şarjı ölünceye kadar bitmiyor. Bilgisayarınızı şarj etmeye gerk kalmıyor. Ya elektrikli araçlara ne demeli. Yakıt olmadan sadece pil ile binlerce kilometre gitme fırsatı.

NANO-DIAMOND Batery  yani Nano-Elmas Piller gerçek olabilir mi?

California şirketi NDB, Nano Elmas Pillerinin küçük nükleer jeneratörler gibi davranarak enerji denklemini kesinlikle alt üst edeceğini söylüyor.

On yıldan 28,000 yıla kadar herhangi bir yerde hiçbir şarja ihtiyaç duymadan herhangi bir enerji yoğunluğu karşılaştırmasını sudan çıkaracaklar. Lityum iyondan daha yüksek güç yoğunluğu sunacaklar. Elektrikli bir araba kazasında neredeyse yok edilemez ve tamamen güvenli olacaklar. Ve bazı uygulamalarda, elektrikli arabalar gibi, büyük avantajlarına rağmen mevcut lityum iyon paketlerinden çok daha ucuzdurlar.

Her hücrenin kalbi, geri dönüştürülmüş küçük bir nükleer atık parçasıdır. NDB Nano-Elmas Piller, nükleer yakıt çubuklarından radyasyon emmiş ve kendileri radyoaktif hale gelmiş grafit nükleer reaktör parçalarını kullanır. İşlenmemiş, yüksek dereceli nükleer atık: çok uzun bir yarı ömre sahip, depolanması tehlikeli, zor ve pahalı.

Bu grafit, beta bozunmasından nitrojene giren, bu süreçte bir anti-nötrino ve bir beta bozunma elektronu açığa çıkaran karbon-14 radyoizotop açısından zengindir. NDB bu grafiti alıyor, saflaştırıyor ve küçük karbon-14 elmasları oluşturmak için kullanıyor. Elmas yapı, bir yarı iletken ve ısı emici görevi görür, yükü toplar ve dışarı taşır. Radyoaktif karbon-14 elmasını tamamen kaplayan, ucuz, radyoaktif olmayan, laboratuarda oluşturulmuş, enerjik parçacıkları içeren, radyasyon sızıntılarını önleyen ve süper sert koruyucu ve kurcalamaya dayanıklı bir tabaka görevi gören bir karbon-12 elmas tabakasıdır.

Bir pil hücresi oluşturmak için, bu nano-elmas malzemenin birkaç katmanı istiflenir ve şarjı toplamak, depolamak ve anında dağıtmak için küçük bir entegre devre kartı ve küçük bir süper kapasitör ile birlikte depolanır. NDB, AA, AAA, 18650, 2170 veya her türlü özel boyut dahil olmak üzere herhangi bir şekle veya standarda uyacağını söylüyor.

Ve böylece aldığınız şey, asla şarj edilmesi gerekmeyen bir pil şeklinde minyatür bir güç üretecidir - ve NDB'nin söylediği gibi, mevcut lityum pillerle uygun maliyetli ve bazen çok daha ucuzdur. Bu denkleme, orijinal nükleer atığın tedarikçilerinden bazılarının onu ellerinden alması için NDB'ye ödeme yapması gerçeğiyle birlikte yardımcı oluyor.

NDB, bir hücreden gelen radyasyon seviyelerinin, insan vücudunun ürettiği radyasyon seviyelerinden daha düşük olacağını ve çeşitli uygulamalarda kullanımı tamamen güvenli hale getireceğini söylüyor. Küçük ölçekte bunlar, kalp pili pilleri ve diğer elektronik implantlar gibi şeyleri içerebilir; burada uzun ömürleri, kullanıcıyı değiştirme ameliyatlarından kurtarır. Ayrıca, doğrudan devre kartlarına yerleştirilerek bir cihazın kullanım ömrü boyunca güç sağlanabilir.

Bir tüketici elektroniği uygulamasında, NDB'den Neel Naicker bize bu cihazların ne kadar farklı olabileceğine dair bir örnek veriyor: "Bunu bir iPhone'da düşünün. Aynı boyuttaki pille, pilinizi saatte beş kez sıfırdan doluya kadar şarj eder. Bunu hayal edin. Bir gün pilinizi şarj etmek zorunda kalmayacağınız bir dünya hayal edin. Şimdi bir hafta için, bir ay için düşünün… Peki ya on yıllarca? Bu teknolojiyle yapabildiğimiz şey bu. "

Ve elektrikli araç boyutlarına ve ötesine ölçeklenebilir, bu uygulamada 90 yıla kadar dayanması öngörülen bir pil paketinde mükemmel güç yoğunluğu sunar - eski arabanızdan çekilip yenisine takılabilen bir şey . Bir hücrenin bir kısmı arızalanırsa, aktif nano elmas kısmı başka bir hücreye geri dönüştürülebilir ve ömürlerinin sonuna ulaştığında - örneğin, kullanılabilecek düşük güçlü bir sensör için 28.000 yıla kadar sürebilir. uyduda - "zararsız yan ürünler" dışında hiçbir şey bırakmazlar.

UNESCO Başkanı ve Londra Üniversite Koleji Profesörü Dr. John Shawe-Taylor'ın sözleriyle: “NDB, pahalı altyapı projeleri, enerji taşıma maliyetleri veya olumsuz çevresel etkiler olmaksızın tek seferde karbon emisyonlarının başlıca küresel sorununu çözme potansiyeline sahiptir. fosil yakıt santrallerinde, hidroelektrik santrallerinde, türbinlerde veya nükleer santrallerde karbon yakalama gibi alternatif çözümlerle ilişkili. Teknolojilerinin yeniden doldurma, yakıt ikmali veya servis gerekmeden çok uzun süreler boyunca enerji sağlama yeteneği, onları sıfıra yakın çevresel etkiye ve enerji taşıma maliyetlerine sahip dağıtılmış bir çözüm yoluyla dünyanın enerji gereksinimlerini karşılamak için ideal bir konuma getiriyor. "

Gerçekten de, NDB bataryası şebekeden bağımsız yaşam için 24 saatlik olağanüstü bir enerji teklifi sunuyor ve NDB ekibi, zamanının bir yüzdesini ihtiyacı olan uzak topluluklara yardım hizmeti olarak yardım hizmeti olarak sunmaya ayırmak istiyor. şirketin ticari müşterilerinden bazıları.

Şirket, dünyanın karbon-14 nükleer atığının tamamını - son derece ciddi bir hacim gerektirecek bir olasılıkla - çiğnerse, NDB, kendi karbon-14 hammaddesini basit ve uygun maliyetli bir şekilde yaratabileceğini söylüyor.

Şirket, bir konsept kanıtını tamamladığını iddia ediyor ve COVID kapatıldıktan sonra laboratuvarları yeniden açıldığında ticari prototipini oluşturmaya hazır. Düşük güçlü bir ticari versiyonun iki yıldan daha kısa bir süre içinde piyasaya çıkması bekleniyor ve yüksek güçlü versiyonun beş yıllık bir süre için öngörülüyor. NDB, teknolojisi ve üretim süreçlerinde bekleyen patentlerle rekabetinin çok ötesinde olduğunu söylüyor.

Bu söz verildiği gibi çıkarsa, bunun nasıl devrimci bir güç kaynağı olmayacağını görmek zor. Böylesine uzun ömürlü bir pil, birçok modern teknolojinin tek kullanımlık değerlerine temelden meydan okuyacak veya tüketicilerin on yıllar boyunca telefondan telefona, arabadan arabaya, dizüstü bilgisayardan dizüstü bilgisayara taşıdıkları pil paketlerine yol açacaktır. NDB Nano-Elmas Piller donanımlı evler şebekeye bağlı olabilir veya olmayabilir. Her pil kendi neredeyse tükenmez yeşil enerji kaynağıdır ve nükleer atıkları sessizce faydalı enerjiye dönüştürür.

Bize olağanüstü bir haber gibi geliyor!

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2020, 22:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER