Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_th62hm17ajbgdmkhngaf7ascs6, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Türkiye şampiyonu oldum - Haberi

Türkiye şampiyonu oldum

Dünya Oryantiring Şampiyonası'nda ikinci olan ilk Türk sporcu astsubay Ahmet Kaçmaz, kesintisiz 6 yıl Türkiye  şampiyonu oldu.

Türkiye şampiyonu oldum

Dünya Oryantiring Şampiyonası'nda ikinci olan ilk Türk sporcu astsubay Ahmet Kaçmaz, "Bursa Gençliği Sporun Yıldızlarıyla Buluşuyor" etkinliğinde gençlerle bir araya geldi. Ahmet Kaçmaz, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde, Bursa Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğünce düzenlenen etkinlikte açıklamalarda bulundu.

"Sporu çok sevdiğim için askeri okula girdiğimde de 'bu işi nasıl yaparım' diye düşünüyordum. Bizim kurumda da spora destek üst seviyede. Jandarma Gücü Spor Kulübümüz de var. Bu vesileyle spora askeriyede de devam edebileceğimi gördüm. Öncelikle hedefim askeriyedeki kulübün takımına girmekti. O serüven başladıktan sonra 2008 yılında Türkiye 3'üncüsü olarak milli takıma seçildim. Askeriyede destek gördüğümü hissettim onun sayesinde bugün buralardayım. Oryantiringin tamamen belli bir güzergahı yok. Belirli bir alanın haritası çiziliyor. Atletizm gibi bir yerden başlayıp parkuru takip, edip hedefe ulaşmak yok. Oryantiring de koşarken özgürsünüz. Bu özgür olmak, gittiğin güzergahı kendin karar vermek ve en iyi kararı verdiğindeki aldığın mutluluk, haz bizi bu spora bağlıyor. Oryantiring yaparken mutluyum." diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER