Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_rvom2j9dttksf1ksp5cr6614k5, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
PFDK cezaları açıkladı - Haberi

PFDK cezaları açıkladı

Spor Toto Süper Lig’in 30. haftasında oynanan Fenerbahçe-Trabzonspor maçı için cezalar belli oldu.

PFDK cezaları açıkladı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), cezaları açıkladı. Buna göre en çok cezayı Fenerbahçe’den 3 maç men ve 26 bin lira para cezasını Volkan Demirel almış oldu.

Kurulun diğer açıklamasında ise şu şekilde cezalar oldu.

Fenerbahçeli futbolcu Sadık Çiftpınar'a, maçtan ihraç edilmesine rağmen müsabaka bitiminde karma alanda açıklamada bulunmasından dolayı talimatlara aykırı davrandığı gerekçesiyle 13 bin lira para cezası, Fenerbahçe Kulübüne taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 5. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 200 bin, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 20 bin, merdiven boşluklarının boş bırakılmamasından dolayı da 45 bin lira para cezasının verdiği aktarıldı.

PFDK'nin Trabzonspor görevilisi Gökhan Kandemir'e rakip takım taraftarlarına yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 15 gün hak mahrumiyeti verdiği kaydedildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER