Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_kjcra0sdcj8uhv0uqo27a28kn6, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Bursaspor Başkanı’ndan açıklama - Haberi

Bursaspor Başkanı’ndan açıklama

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay çıkan iddialarla ilgili açıklamlar da bulundu.

Bursaspor Başkanı’ndan açıklama

Arsa satışları ile ilgili çevrede konuşulan dedikodularla ilgili Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay şunları söyledi:

"Benim dürüstlüğüme söz söylerseniz, bununla ilgili tabii ki bizlerin de konuşma hakkı olacak. Bazı arkadaşlar, 'Arsa satışlarından menfaat sağlıyor.' diye yazmışlar, çizmişler. Ben bu kulübe yıllık aşağı yukarı 10 milyon liraya yakın kendi cebimden ödüyorum. Sizler Bursaspor'u seviyorsunuz ama ben hepinizden fazla seviyorum. Ben buraya elimi değil, gövdemi koydum. Neden yaptık bu işi? Çünkü yeşil-beyaz armaya, Bursaspor Marşı'na aşık insanlarız. Buraya geldiğimde önüme 40 milyon liralık hesap koydular. İmkanımız vardı, verdik. İhracat yapan bir firmanın yönetim kurulu başkanıyım, döviz kredisi kullandım. Size bir rakam söyleyeyim. Toplam riskim aşağı yukarı 140 milyon lira. Bunu veren bir başkan kalkacak, üç kuruşluk arsa için kendini satacak. Hepinize yazıklar olsun. Yarın Kasımpaşa maçımız var. Belki de sezonun en önemli maçlarından biri. Bunu konuşmuyoruz. Yaklaşık 7 milyon avroluk futbolcu sattık. 'Parayı başkan aldı.' dediler. Bir kuruşuna ellemedim."

Bazı projelerin, haberi basına yansıyınca iptal edildiğini vurgulayan Ay, bundan dolayı bir takım çalışmaları yönetim kurulu üyesi Ömer Faruk Şahin ile beraber yürüttüklerini, gerek arsaların devri gerekse diğer büyük projelerin hayata geçirilmesi noktasında Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın da bilgisi ve katkısı olduğunu ifade etti.

Bir arsanın kendisinde, diğer arsanın da şirketinde olduğunu anlatan Ali Ay, bu satışların yönetim kurulunun bilgisi dahilinde gerçekleştiğini belirterek, "Arsalardan bir tanesi benim üzerimde, bir tanesini şirketime devrettim. Bizim usulsüz, kanunsuz yaptığımız hiçbir şey yok. Keşke ben de bunlara para vermeseydim fakat gelir yok. Federasyondan gelen para ile ödeyemiyoruz. Biz elimizi cebimize atıyoruz. Geriden gelen borç yığını var. Şu anda 70-80 milyon lira paraya ihtiyacımız var. Yeni bir kaynak bulamazsak, Bursaspor haziran ayında transfer bile yapamayabilir." diye konuştu.

Arsalarla ilgili projelere de değinen Ay, 64 hektarlık alandan çakıl taşı çıkarılacağını, aylık 700 bin ile 1 milyon lira arası gelir hedeflediklerini ve personel maaşının buradan karşılanacağını kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER