Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_knuufljl4m69s2s3mqpajb97f7, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Ayşe Toprak - Sakarya Üniversitesini Seçmek İçin 5 Neden

Sakarya Üniversitesini Seçmek İçin 5 Neden

SAKARYA ÜNİVERSİTESİNİ TERCİH ETMEK İÇİN 5 NEDEN
niversite tercih döneminde hemen hemen herkesin başına gelen olaylardan biri de tercih edeceği bölüm ve üniversitesi hakkında yeterli bilgi birikimine sahip olmamasıdır.Bizler de bu durumdan yola çıkarak Sakarya Üniversitesini Tercih Etmek için 5 Nedeni sizler için araştırdık.

AKADEMİK KADROSU NASIL?
- Herkes tercih edeceği üniversitede  başarılı, öğrencisine daima eşit ve aynı kalitede yaklaşan öğretim üyelerinden ders almak ister. Sakarya Üniversitesinin akademik kadrosu işte tam da bu noktada ön plana çıkıyor. 249 Profesör, 224 Doçent, 541 Yardımcı Doçent ile toplamda 2.519 akademik personelle öğrencilerini en iyi şekilde hayata hazırlamayı hedefliyor.

AVRUPA KALİTE ÖDÜLÜ
- Ü
niversitenin 2000 yılında başlatmış olduğu kalite çalışmaları günümüze kadar büyük bir özveri ve titizlikle sürdürülürken, 2010 yılında bu çalışmalarından dolayı büyük bir başarıya imza atan Sakarya Üniversitesi,  “Türkiye Mükemmellikte Büyük Ödülü” ne layık görüldü.Ardından 2013 yılında aldığı “Türkiye Mükemmellikte Süreklilik Ödülü” ile taçlandırıldı.Bu başarıları ile ulusal alanda bu ödüle layık görülen tek üniversite olmayı başardı.

ULUSLARARASI GEÇERLİLİĞE SAHİP BİR DİPLOMA
-Sakarya Üniversitesi ulusal alanda kabul gören bir diploma ile kalmayıp ülkemiz sınırlarınıda aşarak  uluslararası bir platformda kabul gören diploma olanağı ile karşımıza çıkıyor.Burada hemen herkesin aklına gelen ilk şey “Nedir bu uluslararası diploma?” sorusu olacaktır.Şöyle ki Sakarya Üniversitesi’nin öğrencilerine diploma ile birlikte verdikleri diploma eki , uluslararası bir platformda öğrencilerinin kariyerlerine ışık tutan ve onların çalışma olanaklarını yurt içi ile sınırlandırmayıp yurt dışına taşımayı hedefleyen bir diploma ekidir.Diploma eki ile ayrıntılı bilgiye ulaşabilmek için  http://www.disiliskiler.sakarya.edu.tr/diplomaeki.php adresine gidiniz.

ÇİFTE DİPLOMA AVANTAJI
-Saü öğrencisine daima geniş olanaklar sağlayan ve öğrencisinin başarılı olması şartı ile onlara kendilerini farklı alanlarda eğitme, geliştirme imkanını çift ve yandal programları ile sağlıyor.Bu şartı sağlayan öğrenciler, iki ayrı programdan dersler alıp farklı iki diplomaya sahip olabilirler.

BİLGİYE SINIRSIZ ERİŞİM
-Öğrencilerin hem ders dışı boş zamanlarını değerlendirmeleri, hem de ders ile alakalı yeterli bilgi birikimine sahip olabilmeleri için binlerce kitaptan ve ücretsiz internet ortamından yararlanabilmeleri için 7/24 açık olup, kullanabilecekleri çok fonksiyonlu bir kütüphaneye sahip olması,  SAÜ’nün tercih edilme sebeplerinden biri olacaktır.Sakarya Üniversitesi merkez kütüphanesi 250.000’i aşkın eseriyle ve 1300 kişilik kapasitesi ile öğrencilerine bu konuda dev bir hizmet sağlamaya devam etmektedir.

saü kapısı

Etiket= Sakarya Üniversitesi, Neden Saü, Sakaryada okumak, Sakarya üniversitesi kapasitesi, Sakarya Üniversitesi Hocaları, Sakarya üniversitesi yeri, Sakaryadaki Kampüsler

YORUM EKLE