Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_9d01i336p4jorgkcpk3eh032q0, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
M.Suat Gezici - Sakarya Tarihi Ve Turistik Yerler

Sakarya Tarihi Ve Turistik Yerler

                                                                         SAKARYADA GEZİLEBİLİCEK YERLER 
    

-Sakarya tarihi ve turistlik pek çok güzelliğe sahiptir. Bu güzellikler hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgi odağı konumunda yer almaktadır. Ülkemizin farklı yörelerinden Sakarya’nın bu doğal güzelliklerini görmek için milyonlarca turist şehrimize misafir olarak gelmektedir. 
-Sakarya gezilecek yerler konusunda şehrimizi tanıtmak amacıyla birkaç yerden örnek vererek ilerleyelim. 

Sapanca Gölü
    

-Marmara Bölgesinde yer alan en güzel göllerden birisi olan Sapanca Gölü Sakarya gezilecek yerler konusunda sizlere bahsetmek istediğimiz doğal güzellikler arasında yer almaktadır. Tatlı su gölü özelliğine sahiptir. Sakarya gezilecek yerlerden bahsederken Sapanca gölünü çok yönlü olarak ele almamız gerekiyor. Çünkü Sapanca gölü etrafındaki doğal güzellikler ile sadece göl manzarası değil aynı zamanda kahvaltı yapabileceğiniz özel alanları da beraberinde sunmaktadır. 

-Ailece hafta sonlarını doğa ile iç içe yaşamak istediğinizde Sapanca Gölü sizler için en doğru tercihlerden birisi olacaktır. Sakarya gezilecek yerler arasında doğal bir alanda gezmeyi tercih edecekler için burası tam aradığınız yer diyebiliriz. Göl manzaralı bisiklet turu yapmak istediğinizde burada yaşadıklarını uzun süre unutamayacaksınız. Eşsiz Sapanca Gölü manzarası eşliğinde bisiklet sürmenin keyfini çıkararak doğallığın keyfini çıkarabilirsiniz.
 

Kartepe
    

-Kartepe yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası arasında yer alıyor. Kış aylarında kayak yaparak güzel saatler geçirmek isteyenler için en güzel yerlerden birisi konumunda bulunuyor. Kartepe Sakarya gezilecek yerler arasında bulunuyor ama sadece kendisi değil Kartepe’ye tırmanırken de eşsiz manzaralar sizleri büyülemeye yetecektir.

-Kartepe’ye tırmanmaya başladığınızda yolun her iki tarafındaki eşsiz manzara gözlerinizi alamadan yolculuk yapmanın keyfini çıkarmanızı sağlarken Kartepe’ye ulaştığınızda ise karlarla kaplı alanların oluşturduğu bembeyaz güzellikler ile ne kadar doğru bir seçim yaptığınızı fark edeceksiniz. 

-Sakarya gezilecek yerler arasında bulunan pek çok yer daha var. Sakarya doğal, tarihi ve turistlik güzellikleri ile sizleri kendine aşık etmeye hazır bir şehir. Farklı kategorilerde yer alan Sakarya gezilecek yerler kişisel zevklerinize uygun olarak dilediğiniz alanları tercih ederek unutulmaz zamanlar geçirmenize imkan sağlamaktadır. 
    

kartepe bolgesi

sapanca mavisi

Sakarya gezilecek yerler konusunda merak ettikleriniz için sehrisakarya.com sizler için tanıtıcı ve bilgilendirici içerikler hazırlamaya devam ederek, şehrimiz hakkında detaylı bilgiler öğrenmenize fırsat sunacaktır. Bizi Takip Etmeye Devam Edin... 

Etiket= Sakarya Gezilecek Yerler, Serdivan Gezilecek Yerleri, Sakarya Doğal Güzellikler, Sakaryadaki göller, Sakarya aile bahçeleri, Sakarya Ormanları, Sakaryadaki Sapanca Gölü, Sakarya Kartepe Yolu, Sakaryadan Kartepeye Nasıl Gidilir? 
 

YORUM EKLE