Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_grdi63m93fplrscpf7gb60a692, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Yunusların Akıbeti Belli Değil - Haberi

Yunusların Akıbeti Belli Değil

Sakarya’da kıyıya vuran yunusların akıbeti henüz ortaya çıkmadı. Yunus balıkları dün silahla öldürülmüştü.

Yunusların Akıbeti Belli Değil

Sakarya’nın Kocaali ilçesinde öldürülen ve daha ona kıyıda bulunan yunus balıkları için bir sonuca varılamadı. Balıkların vücudunda mermi izleri bulunurken, ayrıca yüzgeç ve kuyrukları da kesilmişti. 

Balıkçılar öldürdü iddiası ortaya ayıldı. Fakat bir kısım balıkçılardan açıklama geldi ve haberi yalanladıklarını söyledi. Kocaali bölgesinde balıkçılık yapan Ali Beyaz konuyla ilgili basına demeç verdi. Balıkçı Beyaz, ‘’Bizler de duyarlı vatandaşız. Balıkçı arkadaşlar doğaya saygılı ve duyarlı kişilerdir. Nesli korunan balıklara böyle bir şey yapmaz. Hatta ağlara takılan balıkları da serbest bırakır. Bu gibi haberlerin yayılması bizleri üzüyor. Balıkçıları karalamaya çalışıyorlar. Neden karaladıklarını bilmiyoruz. 

Yunuslar, balıkçıların dostu olarak bilinir. Biz sadece normal balık tutarız. Yunuslarla ilgili hiç bir balıkçının problemi yoktur. Zararı olmayan bir hayvandır.’’ açıklamasını yaptı.

Dün yaşanan olayda iki yunus balığının görüntüsü yürekleri burkmuştu. Ancak kimin, hangi nedenle vurduğu halen bilinmemekte.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2020, 13:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER