Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_75lac1vvl662edtr1hd931bqs2, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Yeni İçmesuyu Projesi Tamamlandı - Haberi

Yeni İçmesuyu Projesi Tamamlandı

Sakarya halkı yakın zamanda yeni içmesuyu hattına kavuşuyor. 424 kilometrelik içmesuyu hattı büyük uğraşlar sonucundan tamamlandı. 

Yeni İçmesuyu Projesi Tamamlandı

Sakarya’nın Karasu ilçesinde başalanan proje, son yapılan işlemlerle birlikte tamamlandı. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin duyurduğu haberle birlikte Karasu-Kocaali içmesuyu projesi tamamlanmış oldu. Uzunluğu 424 kilometre olan proje kısa sürede bitirildi. 

Sakarya şehrinin kuzeyinde yer alan projeyle birlikte vatandaşlar kaliteli içmesuyu ile buluştu. Karasu projesinde sadece içmesuyu tamalanmadı, ayrıca eskiyen ve paslanan birçok şebeke hattı da proje kapsamında yenilendi. Konuyla alakalı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce kısa bir açıklamada bulundu.

‘’Yapımı devam eden projelerimizi bir bir tamamlayarak Sakaryalıların hizmetine sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Şehrin kuzey bölgesinde 424 kilometre uzunluğunda geniş bir içmesuyu ağı oluşturduk. Gelecek nesillere miras olarak bırakacağımız bu dev proje sayesinde şehrimizin kuzey bölgesi uzun yıllar su problemi yaşamayacak. Aynı zamanda Karasu ilçemizde yapımı devam eden 7 bin 500 metreküplük su deposuyla da kuzey bölgemizde su kesintilerini önleyeceğiz.’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2020, 11:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER