Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_i6ka1u9f06n3ujgfgdgpebsj36, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Tiyatro turnesi başlıyor - Haberi

Tiyatro turnesi başlıyor

Sakarya'nın Kocaali ilçesindeki Anadolu Lisesi öğrencilerince oluşturulan tiyatro ekibi, köy okullarına ''turne'' düzenleyerek oyunlarını öğrenciler için sahneliyor.

Tiyatro turnesi başlıyor

Proje, Kocaali Anadolu Lisesi’nde başladı. Lise bünyesindeki öğrenciler her yıl köyde ki öğrenciler için tiyatro turnesi düzenliyor.

Kocaali Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı ve Almanca öğretmeni Fulsen Kılıçerli, proje ile ilgili basına açıklama yaptı.

"Öğrencilerle birleşmek, onların yanına gitmek, onlara bir şeyler sunmak bizi gerçekten çok mutlu ediyor. Geçen sene bu projeyi yaptığımızda çok mutlu olduk, bir şeyler başarabildiğimizi gördük, istediğimiz zaman bir şeyler yapabildiğimizin farkına vardık. Çalıştığımız zaman olacağını gördük ve bu sene devam etmek istedik. Öğrencilerimiz de gayet isteklilerdi, o yüzden genişleyerek devam ettik. dedi.

Biyoloji öğretmeni Gülnaz Ceyran ise,

"Çocukların gülümsemelerini görmek bütün bir yılın yorgunluğunu alıyor. Bir dönem boyunca çok uzun bir şekilde çalıştık. Öğrencilerimiz çok özveriliydi. Ders sonlarında 'Yorgunuz.' demediler, güzel bir şekilde çalıştık. Kostümleri birlikte hazırladık. Her şeyi kendi aramızda biz yaptık. Öğrencilerin bütün yorgunluğu, çocukların gülümsemelerini gördükten sonra gidiyor. Amacımıza ulaştığımızı görüyoruz. Bu da bizi çok motive ediyor." açıklamalarında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER