Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_kdpkh2h8jciengtc4ur1bkvop7, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Sıfır Atık Sakarya’nın Gündeminde - Haberi

Sıfır Atık Sakarya’nın Gündeminde

Sakarya ilinde birçok bürokratın da aralarında bulunduğu ‘‘’Atık Yönetimi’’ adı altında bir panel düzenlendi.

Sıfır Atık Sakarya’nın Gündeminde

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen panele Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Büyükşehir Belediyesi ve Sakarya Üniversitesi’nin katılımlarıyla birlikte ‘’Atık Yönetimi’’ adlı panel düzenlendi. TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Muhammet Balta, Sıfır Atık Projesi hakkında açıklamlar ve bilgilendirmede bulundu. 

‘’Yerel yönetimlerin yerinde, o bölgenin demografik yapısına uygun eğitimler, toplantılar yapması lazım. Meşakkatli ve zorlu bir iştir, bunu başarması lazım. Başaran belediyeler var. Çok önemli örnek gösterilecek çalışmalar var. Anne ve babalar çocuklarına bu konuyla alanla eğitim vermesi lazım.

TBMM olarak çevreyle alakalı atılması gereken adımları atıyoruz. Poşetle alakalı yasa çıkardık. Bizim amacımız sadece poşeti azaltmak değil, plastik tüketimini de azaltmaktır.’’ dedi. 

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir ise, ''Çevre ve doğa nizamını bozmamak, yaratılmış düzeni korumak gerekir. Bu tür çalışmaların dikkatini çeker bir tarzda ortaya konulması lazım. Sıfır Atık Projesi konusunda herkesin etkili ve verimli çalışmayı sergilemesi lazım.’’ açıklamasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2020, 23:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER