Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_6vjc4cbiulrte3rej1gr5lj9k2, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Serdivan kimlik yeniletme 2019  - Haberi

Serdivan kimlik yeniletme 2019 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılan yenilikler ile birlikte kimliklerde de değişime gidilmişti. Daha modern ve daha küçük kullanımı kolay olan yeni kimlik kartları, tam kullanıma başlandıktan sonra birçok karta da ihtiyaç duyulmayacak. Türkiye genelinde henüz daha yenileme işlemleri devam ederken, Sakarya’nın Serdivan ilçesinde de vatandaşlar eski kimliklerinin yerine yenisini almaya devam ediyor. Peki almayanlar ne yapacak, yeni kimlikler nereden alınacak? kimlik alırken herhangi bir dosya, evrak götürmeye gerek var mı? haberimizde bunlara yer verdik. 

Serdivan kimlik yeniletme 2019 

Türkiye’de hali hazırda yen çipli kimlik çıkaranların sayısı 20 milyonun üzerinde olduğu tahmin ediliyor. Henüz daha çıkarmayan veya çıkaramayan milyonlarca insan var. Yetkililer tarafından yapılan açıklama da yeni çipli kimlik kartı 2023 yılına kadar sürecek. İnsanların yavaş yavaş yeni çipli kimlik kartlarına geçtiği, fakat halen bu işlemleri yapan ve yaptırmayanların da çokluğu vurgulandı. Nüfus müdürlüklerinde yaşanan yoğunluk nedeniyle birçok insan yeni kimlik çıkartma da acele etmiyor. Eski nüfus cüzdanlarının en son kullanma tarihi hakkında henüz net bir bilgi yok. 

Sakaryanın Serdivan ilçesinde de vatandaşlar, yeni kimliklerini bir an önce çıkartmak istiyorlar. Bunun için nüfus müdürlüklerine giderek başvuru da bulunabilirler. Yeni kimlik kartı ilk çıkartıldığı zaman burular randevu ile olmak zorundaydı. Fakat şimdi randevu almadan da alınabilir ama çok sıra bekleme gibi sorunla karşılaşabilirsiniz. İnternet sitesinden randevu olmak zaman kazanmanızı sağlayacaktır. 

serdivan kimlik değiştirme

Serdivan ilçe nüfus müdürlüğü sitesine girdiğiniz de buradan T.C.’nizi girerek randevu alabilirsiniz. Yeni çipli kimlik kartları çıkarırken yanınızda kullandığınız nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport ile bir adet biyometrik fotoğraf bulundurmanız gerek. 

Yeni kimlik çıkarma ücretleri de şu şekilde;

Kimlik yenilemek için 22 lira 50 kuruş

Kayıp kimlik yenileme 45 lira

Eskiyen kimliği değiştirme 22 lira 50 kuruş

Evlilik nedeniyle kimlik değiştirme 22 lira 50 kuruş

Yeni doğan bebek kimlik çıkarma ücretsiz

Yeni doğan bebek (vaktinden çıkarmayanlar için) kimlik çıkarma 22 lira 50 kuruş

Bu bedeller 1 Ocak 2019 ile 31 Aralık 2019 arasında geçerlidir. Diğer önemli hususta paraları devletin belirlediği bankalar yatırmak gerekiyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2020, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER