Sakarya’ya Dev Yatırım

Otokar firması, otobüs modellerin Sakarya’da bulunan fabrikada üreteceğini bir anlaşmayla duyurdu.

Sakarya’ya Dev Yatırım

Koç şirketinin bünyesinde yer alan Otokar, Iveco Bus modellerini Sakarya’da üretecek. Konuyla alakalı yetkililerden açıklama gelirken, aynı gün içinde imzalarda atıldı. Üretimini ardından ilk otobüslerin 2021 yılında yola çıkması planlanıyor. 

Üretilecek olan otobüslerin pazar ağı ise oldukça geniş. Doğu Avrupa, Asya, Orta Doğu ve Afrika gibi bölgelere üretim yapılacak. Otobüsler Sakarya’nın Arifiye ilçesinde üretimi gerçekleşecek. 

Hali hazırda Sakarya’da  Otokar’ın kendine ait otobüsleri üretiliyor. Yeni bant ile birlikte Iveco Bus modelleri de fabrikada üretime giriyor olacak. Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, konuyla alakalı duydularını dile getirdi. Görgüç, ‘’Otokar markalarının üretildiği fabrikada Iveco Bus  otobüslerini üretmek gurur verici. Ayrıca bizim için büyük bir mutluluk.’’ dedi. İş ortaklarından CNN Industrial Global Otobüs Bölüm Başkanı Sylvain Blaise ise heyecanlı olduklarını dile getirdi. 

Sylvain Blaise, ‘’Üretim kapasitesini arttırmak istiyoruz. Yeni iş ortaklıkları ile beraber bunu yürütmek gerekir. Otokar, sektörde deneyimli bir firma’’ açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER