Sakarya’dan Elazığ’a Yardım Devam Ediyor

Geçtiğimiz ay Elazığ ve Malatya’da yaşanan deprem sonrası ülkenin dört bir tarafı seferber olmuştu. Sakarya ilide yaşanılan depreme sessiz kalmamıştı.

Sakarya’dan Elazığ’a Yardım Devam Ediyor

Bölgeye hem fert olarak hem kurum ve kuruluşlarla beraber yardım gitmeye devam ediyor. Depremin yaralarını sarmak için maddi ve manevi yardımlar yapılıyor.

Son olarak Sakarya’nın Serdivan ilçesinde yardımlar toplanarak dualar eşiliğinde gönderildi. Serdivan Belediyesi ve Sakarya Elazığlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin ortak çalışmasıyla birlikte yeni yardım araçları yola çıktı. Yardıma vatandaşlarda sessiz kalmayarak gerekli ihtiyaçların toplanmasını sağladı. 

Yardım kutularının içinde battaniye, kuru gıda ve daha birçok ihtiyaç ekipmanları bölgeye gönderildi. Yardım tırları Serdivan Belediyesi Hizmet Binası önünden kalktı. Yardımlar Belediye Başkanı Yusuf Alemdar başta olmak üzere, AK Parti ve MHP ilçe başkanları, dernek kuruluşları ve vatandaşların katılımıyla gönderildi. 

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, ‘’Depremde hayatını kaybeden tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Yararlılarımıza da acil şifalar diliyorum. İnşallah memleketimizin hiçbir köşesinde böyle bir acı daha yaşamayız. Bugün birlik ve beraberlik içerisinde bir kez daha kenetlenip, yaşanan acıları paylaşarak bir nebze de olsa oradaki kardeşlerimizin yaralarını sarmak için burdayız’’ açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER