Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_dlvujebl64u59v1gl8h507t053, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Sakaryada Yine Tereyağında Hile Çıktı ! Aman Dikkat... - Haberi

Sakaryada Yine Tereyağında Hile Çıktı ! Aman Dikkat...

Geçtiğimiz Günlerde Bakanlığın Yayınladığı Listede Kıyma Ürünlerinde Sakatat Tespit Edilmesinin Ardından Çok Geçmeden Yeni Bir Tereyağı Skandalı Ortaya Çıktı.

Sakaryada Yine Tereyağında Hile Çıktı ! Aman Dikkat...

Bakanlığın internet sitesinde yer alan paylaşıma göre , Tarım ve Orman Bakanlığı'nın yaptığı incelemeler sonucunda sahip olduğu bilgileri, 5996 sayılı 'Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu'nun 31'inci maddesi 6'ncı fıkrası uyarınca kamuoyunun bilgisine sunabileceğinin hükme bağlandığı bilgisi verildi. Ayrıca, 17 Aralık 2011 tarihli Gıda ve Yemin Resmi Kontrolüne Dair Yönetmeliğin 8'inci maddesi gereğince laboratuvar sonucu ile taklit ve tağşiş yapıldığı kesinleşen gıda ve yemi üreten/ithal eden firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasının bakanlık resmi internet sitesinde bakanlıkça kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükmünün yer aldığı belirtildi. Daha önce sucuk , kıyma ürünlerinde çıkan bir çok zararlı gıda ürünlerine birde tereyağı eklenmiş oldu. 

Son günlerde fiyatı ciddi bir yükselişte olan tereyağ , halkın daha ucuz ürünlere yönelmesine sebep oldu. Tereyağ fiyatlarını düşürmek için dışarıdan farklı yağlar ile harmanlanması sonucu maliyeti düşürmeye çalışılsada , bakanlığın incelemesi sonucu halkın tedirginliği yeniden başladı.

Bu kapsamda, laboratuvar sonucu ile taklit ve tağşiş yapıldığı belirlenen aralarında süzme çiçek balı, alkollü ve alkolsüz içecekler, bitkisel yağ ve margarin, çikolata, et ve süt ürünlerinin yer aldığı ürünler ile firma ve üretim yerleri liste halinde paylaşıldı. Sakaryada ise bu konuda bir firma hakkında bakanlığın yaptığı işte o paylaşım : 

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2020, 20:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER