Sakarya’da Okuyan Öğrencilerden Örnek Davranış 

Arifiye ilçesinde ilkokul öğrencileri, takdir toplayacak bir projeye imza attı. Öğrenciler topladıkları paralarla yaşıt arkadaşlarının kitap, kırtasiye gibi çeşitli ihtiyaçlarını giderdiler.

Sakarya’da Okuyan Öğrencilerden Örnek Davranış 

Sakarya’nın Arifiye ilçesinde öğrenim gören ilkokul öğrencileri maddi ve manevi olarak topladıkları eşyaları Diyarbakır’daki arkadaşlarına gönderdiler. İçinde kırtasiye malzemeleri, oyunca, atkı, bere gibi eşyalardan oluşan birden fazla koli hazırlayarak gönderildi.  

Arifiye’de yer alan Bekir Sıtkı Durgun İlkokul öğrencileri bu projeye imza attılar. ‘’Elimi Tutun Yalnız Kalmasın’ adı altında yapılan proje ile birlikte aynı yaşta ki arkadaşlarını unutmadılar. Öğrenciler ve öğretmenlerin gayretiyle büyük bir yardım kolisi hazırlanmış oldu. Gidecek olan eşyalar özenle kolilere koyuldu. Daha sonrasında kargo aracılığıyla Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde bulanan İbrahim Yavuz Koru İlk ve Ortaokulu’na gönderildi. 

sakarya-arifiye-yardım-ilkokul

Projeyi hem yürüten ve takip eden okul müdürü Cemal Yamak ise konuyla alakalı duygularını basınla paylaştı. Yamak, ‘’İmkanlar dahilinde Dicle Koru köyü okulumuzdaki öğrencilere kitap, kırtasiye malzemesi, oyuncak, atkı, bere ve fotokopi kağıdı gönderdik. Amacımız okul ve öğrenciler arasında kardeşlik bağını kuvvetlendirmek ve okullar arası sosyal, kültürel ve eğitim alanlarında iş birliği yapmaktır.’’ ifadelerine yer verdi.   

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2020, 14:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER