Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_0t8m7uet43tc5if1ar8nh2shs1, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Sakarya’da ki veterinerler - Haberi

Sakarya’da ki veterinerler

İnsanların çoğu artık hayvan besliyor. Kimi evinde kimi ise bahçesinde bir şekilde hayatlarına bu canlıları da katıyor. İnsanların olduğu gibi hayvanların da sağlık problemleri olabiliyor yada kontrol edilmesi gerekiyor. Bu için veterinerler oldukça önem taşıyor. Baktığınız hayvanla ilgili yaşadığınız bir sıkıntı olduğun da ilk koştuğumuz yer veteriner kliniği oluyor. 

Sakarya’da ki veterinerler

Türkiye’de en çok kedi, kuş ve köpek türleri besleniyor. Diğer hayvanlara nazaran daha çok dost canlısı olan kedi, köpek, kuş türleri insanlarla beraber oluyor. Bu dost canlılarının bakımı da sevmek kadar önemli. Hayvanları sevmenin yanında onların sağlığıyla da ilgilenmek gerekir. Herhangi bir sıkıntı veya sağlık problemi ile karşı karşıya kalındığın da nasıl bir insanı hasteneye götürüyorsanız, o da bir canlı düşüncesiyle veteriner kliniğine götürmek lazım. 

Sakarya’da veteriner klinikleri merkezle birlikte 10 aşkın yer bulunuyor. Sabah 9 gibi açık olan bu veteriner klinikleri akşam geç saatlere kadar hizmet veriyor. Oturduğunuz konuma en yakın yere gidebilirsiniz. Kliniklerin çalışma saatleri farklılık gösterebilir. Gitmeden önce internet sitelerinden arayarak açık veya kapalı olduğunu öğrenebilirsiniz. Geç saatler de yaşadığınız hadisle için ise gene aynı şekilde klinikleri arayarak açık olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Bazen nöbetçi eczane gibi akşam geç vakitlere kadar açık olan klinikler olabilir. 

sakarya veterinerleri

Sorumlu olduğunuz hayvanla ilgili aşı yaptırma yada yaralanma, hastalanma gibi durumlar da Sakarya ilinde bulunan kliniklerden faydalanabilirsiniz. Eğer veteriner kliniğe gitme durumunuz olmazsa bile ekipler tarafından gelip alınıyor. Bu hizmeti veren klinikler de mevcut. Kliniklerde uygulanan fiyatlar ise kısaca belirtmek gerekirse;

Kedi ve köpek genel muayene 100 lira

Kedi ve köpek kontrol muayenesi 50 lira

Kedi ve köpek acil durum muayenesi 120 lira 

Kafes kuşları, kemirgenler muayenesi 50 lira 

Sürüngenler muayenesi ise 70 lira

Aşı fiyatlarını da söylemek gerekirse;

Kedi kuduz aşısı 65 lira

Kedi karma aşı 75 lira 

Köpek kuduz aşısı 65 lira

Köpek karma aşı 75 lira

Bu ücretlendirmelerin 2018 yılına ait olduğunu da belirtmek gerekir. Sakarya ilinde bulunun veteriner kliniklerinde uygulanan ortalama fiyattır, değişiklik gösterebilir. 

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2020, 23:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER