Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_7uec66f2o9hbrhtlp8142po343, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Sakarya Zabıta Alımı - Haberi

Sakarya Zabıta Alımı

2019 yılında zabıta memuru alımları resmi gazeteyle değişiklik gösterdi. Sakarya zabıta alımı bu yıl olacak mı merak konusu. 2019 yılı için Sakarya ilinde zabıta alımıyla ilgili henüz açıklanmadı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nde zabıta ne zaman alınacak? konuyla ilgili henüz net bir bilgi yok.

Sakarya Zabıta Alımı

SAKARYADA ZABITA ALIMLARINDAKİ SON DURUM NEDİR ?

Zabıta alımı ile ilgili yönetmeklikte yapılan değişiklik şu şekilde oldu.

MADDE 1) 11 Nisan 2007 tarihli ve 26490 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlanan Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13 üncü maddesinin birinci fıkrası ile 15 inci maddesinin birinci fıkrası, 32’nci maddesinin ikinci fıkrası 52’nci maddesinin birinci fıkrası ve 55’inci maddesinin birinci fıkrasında yer alan (İçişleri) ibareleri (Çevre ve Şehircilik) olarak 13’üncü maddesinin üçüncü fıkrasında yer alan (İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler)  ibaresi “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler” olarak değiştirilmesine karar verilmiştir. Açıklaması geldi. 

Sakarya’da zabıta alımı için tarih verilmese de 2019 yılında bir alım gerçekleşeceği söylentileri var. 2019 yılının başından itibaren her hangi bir alım gerçekleşmemesi yaz aylarında olabileceği düşünülüyor. 

sakarya zabita alimi

HANGİ BELEDİYE KAÇ ZABITA ALICAK ?

Sakarya Büyükşehir Belediyesine alımlar gerçekleştirilecek. Fakat henüz resmi bir açıklama yapılmış değil. Zabıta alımları da belediye tarafından yapılacak olup, iyi takip edilmesi gerekiyor. Sakarya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunacak olan memurların deneyim sahibi, referans, temiz sicil gibi belgeler de istiyor. 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nde öncelik zabıta müdürlüğü, temizlik işleri ve fen işlerine verildiği geçtiğimiz dönemlerde de biliniyor. Belediyenin özellikle zabıtaya dikkat ettiği, şehirin denetimi konusunda titizlikle çalıştığı bunun neticesinde zabıta memur alımı oldukça önemli oluyor. Sakarya ilinde yapılan denetimler de zabıta memurunun görevi layıkıyla yapması, rüşvet almaması, özverili olması gerekiyor. 

Sakarya zabıta alımı için yeni bilgiler ve açıklamalar geldikçe duyurular yapılacaktır. Yerel seçimlerin yeni sonuçlanması da memur alımlarının biraz daha yavaş ilerlemesine neden oldu. Bu yüzden alımları bekleyen vatandaşların biraz daha sabırlı ve metanetli olması gerekir. 

Sakarya bekçi alımı ne zaman olacak, açıklandı mı? linke tıklayarak bekçi alımlarında ki son durumu da öğrenebilirsiniz.

https://www.sehrisakarya.com/sakarya-ozel/sakarya-bekci-alimi-2019-h965.html

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2020, 23:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER