Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_111o4mmset4s07co5d6bkscd54, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Sakarya Yurt Fiyatları 2019 - Haberi

Sakarya Yurt Fiyatları 2019

Öğrenci dayları üniversite için sınava girip beğendikleri ve kazandıkları puan ölçüsünde Türkiye’nin farklı illerinde bulunan üniversiteleri tercih yapıyorlar. Tercihlerin bitmesiyle bu sefer tercih sonuçlarının açıklanması için bekleyişe geçerler. Açıklanan sonuçlarla birlikte de kazandıkları üniversiteler belli olur. Asıl problem buradan sonra başlıyor işte. Öğrenciler nerede kalacağım sorusuna cevap arıyor. Yurtlar mı daha iyi olur yoksa ev mi daha iyi olur? Yurt temiz mi yada evler sıfır mı konumu nerede? Yurt fiyatları ne kadar? gibi soruları araştırmaya koyuluyorlar.

Sakarya Yurt Fiyatları 2019

Üniversite tercihinden sonra öğrencinin gideceği üniversite belli oluyor. Kazandığı üniversite belli olduktan sonra asıl meşakkatli iş buradan sonra başlıyor. Öğrenciler, üniversiteye kayıt olma süreci, okulu tanıma, yurt veya ev bulma gibi konularla yoğun bir tempo geçiriyor.

Sakarya Üniversitesi de her yaz bu süreçleri taşıyan yeni öğrencilerle dolu oluyor. Birde hali hazırda üniversitede de öğrenim gören öğrencilerin ev ve yurt değişmesi eklenince yaz sezonu yoğun geçmiş oluyor. Sakarya Üniversitesi’nin etrafında yeterince yurt ve evde konaklama imkanı bulunuyor.

Öğrenciler tercih sonrası Sakarya’ya geldiğinde üniversite kaydından sonra ilk işleri yurt aramak oluyor. Üniversite içinde devlete ait yurtlar bulunduğu gibi üniversite çevresi ve dışında da özel yurtlar mevcut. Kız ve erkek öğrenci yurtlarının birbirinden ayrı tutulması aileler tarafından memnuniyetle karşılanıyor. 

sakarya yurt fiyatları

Sakarya yurt fiyatları 2019 yılı için belirlendi. Sakarya Üniversitesi’nin resmi sitesinde verdiği yurtların fiyatları şu şekilde;

Taksitli ödemeler içi en düşük fiyat 4200 lira en yüksek fiyat ise 4800 lira,

Peşin ödemeler de ise en düşük fiyat 3750 en yüksek fiyatta 4300 lira,

taksitlendirme yapılırken belirlenen fiyat üzerinden 8 ay bölündüğünü belirtmek gerekir. Yurtların bulunduğu blok ve mevkisine göre değişiklik gösteren fiyatlar için en iyisi gene Sakarya Üniversitesi’ne gittiğiniz zaman yetkili kişilerden bilgi almak da fayda var. 

Özel yurtlar için ise sitelerden net bir bilgiye ulaşılamıyor. Gene bilgi almak için yurtları ziyarette bulunabilirsiniz. 

Yurtta kalmak eskisine göre daha iyi, artık temiz, hijyenik ve neredeyse hepsi yenilenmiş durumda. Eğer yurt için kayıt yaptırabiliyorsanız öğrenci yurtlarında kalmak sizin için daha iyi olacaktır.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2020, 23:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER