Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_82a8fbsr356bvv1ibi3svoh737, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Sakarya uyum buluşmaları - Haberi

Sakarya uyum buluşmaları

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı tarafından iftar programları ve etkinlikler düzenleniyor.

Sakarya uyum buluşmaları

Sakarya’da "Uyum Mahalle Buluşmaları"nın 6’ncısı yapıldı. Adapazarı ilçesindeki Vali Mustafa Büyük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde düzenlenen iftar programı Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı, daha sonra renkli görüntülerle Malezya ilahi grubu tarafından ilahi dinletisi sunuldu.

Göç İdaresi Uyum ve İletişim Daire Başkanı Aydın Keskin Kadıoğlu,

"Mübarek ramazanda iftar sofraları şenleniyor, bereketleniyor iki toplumun ortak değerlerini sofralarda buluşturuyoruz. Uyum buluşmaları konseptinde iki toplumdan bugün 300'e yakın misafirimiz var. Misafirlerimizin 150'si Suriye, Afganistan, Pakistan, Sakarya'da bulunan farklı gruplar ile yerel halktan öğretmenlerimiz, muhtarımız, il müdürlerimizden kamu kuruluşlarımızdan sivil toplum kuruluşlarına ve Kızılay ile beraber herkesin içinde olduğu bir iftar programındayız." diye konuştu.

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir ise, 

"Gerek ülkemizde gerek ilimizde misafir ettiğimiz insanlar bizim için mutluluk kaynağı. Toplumların huzuru için uyuma ihtiyaç vardır. Toplum uyum içindeyse asayişi düzgün olur, huzuru yerinde olur. Bizlerin gayesi olan buluşmalar bu o uyumu sağlayacak, bilgilendirmeyi sağlayacak ve topluma huzur getirecek. Bu amaçla burada aileleri bir araya getiriyoruz. Hem Sakaryamızın kıymetli ailelerini hem de misafirlerimizi buluşturan etkinlik bu uyumu sağlamaya yönelik güzel bir organizasyon oldu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER