Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_uur0lc5aa8ie6830fdelqgkva1, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Sakarya Üniversitesi Yaz Okulu - Haberi

Sakarya Üniversitesi Yaz Okulu

Sakarya Üniversitesi’nde yaz okulu hem bünyesinde bulunan hem de misafir öğrenciler için her sene oluyor. Her sene yaz okulu uygulaması için kapılarını öğrencilere açıyor.

Sakarya Üniversitesi Yaz Okulu

Sakarya Üniversitesi öğrenciler için kolaylık sağlayarak derslerini veremeyenler için yaz okulu uygulamasını uzun süredir yapmaya devam ediyor. Çevredeki illere de yakın olduğu için tercih edilen Sakarya Üniversitesi sadece kendi öğrenciler için değil misafir farklı üniversiteden gelen öğrencilere de kapılarını açıyor. Sakarya Üniversitesinde yaz oulu uygulaması ön lisans ve lisans programlarında yapılıyor ve öğretim süresi 7 hafta olur. 

Yaz okulunun oluşması için bir ders için en az 21 öğrencinin başvuru yapması gerekiyor. Fakat derse başvuru sayısı 50’den fazla olursa bu seferde iki sınıf halinde ders işlenebilir. Yaz okulunda öğrenci ayrıca çakışmaz ise en fazla 12 saatlik eğitim alabilir. 

2018 - 2019 yılında yaz okulu 17 Haziran Pazartesi günü başlıyor. Yaz öğretim derslerine yazılma işlemleri ise 10 - 11 Haziran tarihleri arasında yapılıyor. Kapatılacak ders ilanları ise 13 Haziran Perşembe günü sona eriyor. Açılmayan ders veya sınıf için ise yeniden ders almak yada ilave ettirmek içinde 14 - 15 - 16 Haziran tarihleri arasında tercihlerini yapabiliyorlar. 

saü yaz okulu

Sakarya Üniversitesi’nde yaz okulu akademik takvim ise 17 - 23 Haziran tarihi ile start veriyor. 7 hafta süre eğitim süreci 29 temmuz - 4 Ağustos tarihlerinde son buluyor. 4 Ağustos Pazar günü derslerin bitmesiyle bu sefer sınav haftası başlıyor. 5 Ağustos Pazartesi günü sınavların başlangıç tarihi oluyor. Yaz öğretimi sınavları bitiş 8 Ağustos Perşembe, mazeret sınavları 9 Ağustos Cuma, tek ders sınavları ise 13 Eylül Cuma günü olamak üzere Sakarya Üniversitesi’nde yaz okulu tamamlanmış oluyor. 

Sakarya Üniversitesinde açılacak dersleri ise internet sitesinden girerek okuduğunuz bölümle ilgili dersin olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. 

Yaz okulu ücretlerini de üniversitenin internet sitesinden duyuruyor. 1 saat için en düşük 20 lira olan ücret en yüksek 1 saat için 55 lira. Tam fiyatlar için Sakarya Üniversitesi’nin sitesinden bakmayı unutmayın.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2020, 23:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER