Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_0hr1413uu2gfrpteffsgcoqak5, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi - Haberi

Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi

Sakarya Tıp Fakültesi kampüsten ayrı yerde yer almaktadır. Sakarya Üniversitesi Serdivan ilçesinde yer alırken, Tıp Fakültesi ise Adapazarı’nda bulunmaktadır. Sakarya şehrinin batısında yer alan fakülte de deneysel tıp uygulamarı da yapılıyor. Peki Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin avantajları neler? Çok tercih edilen bir fakülte mi? Hangi dallar var?

Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi

Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi, şehrin batısında yer alıyor. Aynı zamanda fakülte de birde Korucuk Eğitim ve Araştırma hastanesi mevcut. Öğrenciler için araştırma hastanesi olması büyük bir avantaj. Çünkü doktorlarla beraber teorik eğitim yanında uygulamalı eğitimde görme fırsatı oluyor. 

Sakarya Üniversitesi, Türkiye’nin sayılı üniversitelerinden biri olarak görülüyor. Öyle ki sadece Türkiye’de değil Dünya sıralamasında da ilk 1000 üniversite arasına girme başarısı gösterdi. Akademik kadro ve bilgili hocalarıyla beraber öğrenciyi iş hayatına hazır hale getiriyorlar. 

Tıp Fakültesi de Sakarya Üniversitesi’nin tercih edilen fakültelerinden biri. Eğitim ve Araştırma Hastanesi olması, bulunduğu konum ve imkanlar bakımından oldukça tercih ediliyor. Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi isteyen öğrenciler, her sene tercih listelerinde ilk sıralarda yazıyorlar. Öğrenciler Tıp Fakültesinde öğrenim görmek için araştırma yaptıklarında, akademik kadroya ve üniversitenin imkanlarını iyice araştırıyor. Öğrenciler, öğrenim sonrası da önemli olduğu için iş imkanına göre üniversite seçiyor. Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde mezun olduktan sonra Korucuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde devam etmek imkanı bulunuyor. 

saü tıp fakültesi

Tıp Fakültesinde hangi dallar var birde ona göz atalım. Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 20 tane bilim dalı bulunuyor. Bunları söylemek gerekirse şu şekilde;

Algoloji, klinik immünoloji, cerrahi onkoloji, çocuk hematoloji ve onkoloji, hematoloji, neonatoloji, çocuk endokrinoloji, çocuk kardiyolojisi, yoğun bakım, çocuk metabolizma hastalıkları, çocuk immünoloji ve alerji hastalıkları, el cerrahisi, gastroenteroloji, gastroenteroloji cerrahisi, jinekolojik onkoloji, tıbbi viroloji, tıbbi onkoloji, ramotoloji, perinatoloji, nefroloji dalları bulunmaktadır. 

Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi bilim dallarıyla da oldukça zengin bir içeriğe sahip. Fakülteyi tercih ettikten sonra öğrenim tamamlamak istediğiniz dalı da seçebilirsiniz. 

Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi haberimiz içinde linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.sehrisakarya.com/sakarya-ozel/sakarya-universitesi-muhendislik-fakultesi-h973.html

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2020, 23:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Warning: Unknown: open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_0hr1413uu2gfrpteffsgcoqak5, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/opt/alt/php56/var/lib/php/session) in Unknown on line 0