Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_it8minr22e9ls4oro6iqjn6bj7, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi - Haberi

Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi

Türkiye’nin adında anlaşılacağı üzere Sakarya ilinde yer alan bir devlet üniversitesidir. Serdivan ilçesinde yer alan Sakarya Üniversitesi, yerleşke olarak büyük bir alana sahiptir. İçerisinde birden çok fakülte bulunan üniversite, öğrencilerin tercihleri arasında ilk sıralar da kendine yer buluyor. Öğrencilerin bir çoğu aklında Sakarya Üniversitesini neden tercih etmeliyim? Hangi fakülteler daha iyi? Mühendislik Fakültesi’nde bölümler nelerdir? diye sorulara cevap arıyor. 

Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi

Sakarya Üniversitesi, Türkiye’nin eski üniversitelerinden sayılır. Resmi kuruluşu 3 Temmuz 1992 yılında olmuştur. Gün geçtikçe kendini yenileyen ve geliştiren Sakarya Üniversitesi, çoğu adayın tercih listesinde yer almıştır.

Peki üniversite de hangi fakülteler var?

Hukuk Fakültesi, Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, İletişim Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Teknik Eğitim Fakültesi, Tıp Fakültesi, Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Mühendislik Fakültesi yer almaktadır. Bunların yanı sıra yüksekokul olarak da Devlet Konservatuvarı ve Sağlık Yüksekokulu bulunmaktadır. 

Sakarya şehrinde öğrenciler için yeterince imkan bulunmaktadır. Şehrin merkezine biraz uzak olsa da üniversiteye otobüslerin geliş - gidiş konusunda zorluk yaşanmıyor. Sakarya Üniversitesini tercih edecek adaylar için yer kalma, konaklama da oldukça önemli. Üniversite içinde ve çevresinde yeterince yurt bulunan şehirde, isterseniz öğrenci evlerine de çıkabilirsiniz. Sakarya ilinin İstanbul’a yakın olmasıyla da üniversitenin tercih edilme nedenlerinden biri haline geliyor.

saü mühendislik

Sakarya Üniversitesi’nde Mühendislik fakültesi biraz sahil kısmında kalıyor. Mühendislik fakültesinde bulunan bölümler ise, 

Çevre Mühendisliği bölümü

İnşaat Mühendisliği bölümü

Gıda Mühendisliği bölümü

Makine Mühendisliği bölümü

Jeofizik Mühendisliği bölümü

Metalurji ve Malzeme Mühendisiliği bölümü

Elektrik - Elektronik Mühendisliği bölümü yer almaktadır. 

Tercih edecek olan adayların Mühendislik fakültesinde tam 7 tane bölüm bulunmaktadır. Zengin ve bilgili hocaların da bulunduğu Mühendislik Fakültesinde, tercih listesinde bulunabilir. Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden biri olan Sakarya Üniversitesinde Mühendislik Fakültesi bölümlerinden hayalinizi kurduğunuz meslek için burada öğrenim görebilirsiniz. Sakarya’ya gelerek hem kenti hem üniversiteyi gezerek bilgi alabilirsiniz. 

Tercih edeceğiniz üniversite ve fakülte oldukça önemli.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2020, 23:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER