Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_8m12tb9hk7fnoain8u9ufipkg7, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Sakarya sezaryen ile doğum yapma - Haberi

Sakarya sezaryen ile doğum yapma

Sezaryen doğum, normal doğumun gerçekleşmediği ortamda yapılır. Normal doğumun olmadığı durum da karın bölgesinden ve rahim kesilerek doğum gerçekleşmiş olur. 

Sakarya sezaryen ile doğum yapma

Sezaryen doğum çoğu kadının normal doğumdan ziyade tercih ettiği bir doğumdur. Sezaryenin tercih edilmesinin sebebi genellikle kadının doğum esnasında acı veya sancı hissetmemesidir. Sezaryen sonrası acı hissi olur. Sezaryen genellikle çoğul gebeliklerde yada riskli gebeliklerde tercih edilen bir durumdur. Normal doğum yapmak için tüm hazırlıklar tamam dahi olsa o esnada herhangi bir problemle kaşılaşıldığında hemen sezaryene alınma imkanı vardır. 

Sezaryen doğumun normal doğumdan daha kolay nitelendirilmesi ne yazık ki gerçeği yansıtmamaktadır. Her anne normal doğum ile bebeğini Dünya’ya getirmek istese de bazen şartlar müsade etmez. Sezaryen doğum da bu tip durumlarda kurtarıcıdır. 

Sezaryen doğum planlandıysa gebe en az 8 saat bir şey yememiş olmalıdır. Herhangi bir sorun ile karşılaşılmadıysa sezaryen yaklaşık 45 dakika sürecektir. Bu doktora, hamile kadının sağlık durumuna ve aynı şekilde bebeğin de sağlık durumuna göre değişebilir.

sezeryan dogum sakaryada

Sezaryende artık çeşitli şekillerde olabiliyor. Anne genel anestezi değilde spiral yani belden uyuşturularak sezaryen olmak istiyorsa bu şekilde de bebek doğabilir. Fakat bu da doktorun izin verdiği müddetçe mümkündür. Kimi durumda genel anestezi daha uygundur. Buna doktorunuz karar verecektir. 

Sakarya ilinde sezaryen ile doğum yapmak için devlet hastaneleri olmak üzere araştırma hastanesi ve özel hastaneler mevcut. Sakarya kenti yeterli hastanelere sahip. Merkez ve ilçelerde olmak üzere birçok hastane bulunuyor. Profesör ve doçent kadrolarıyla vatandaşlara hizmet veriyor. Özel hastanelerde bulunan kadın - doğum polikliniklerin de sadece kadınların da çalıştığı biliniyor. Bu konu da hassas olan anne adayları için özel hastanelerin tercih edilme sebeplerinden biri oluyor. Düzenli kontrollerinde yapılması sıra beklemeden işlerin halledilmesi vatandaşlar için kolaylık oluyor. Çoğu özel hastanelerin SGK ile anlaşması olmasıyla fiyatların da uygun olduğunu belirtmek gerekir. Hem muayenelerin hem de ameliyatların daha uygun yapıldığı biliniyor. Sezaryen doğum ücreti ise 1500 liradan başlayıp, 3000 - 3500 liralara kadar çıktığını hatırlatmak gerekir. Fiyatların hastanelerde değişiklik göstereceğini, bu yüzden en iyi fiyatı hastaneye giderek alabilceğiniz söylemek isteriz.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2020, 10:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER