Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_hp4a2cicfn20acbk38kn6jljr7, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Sakarya Polis Alımı 2019 - Haberi

Sakarya Polis Alımı 2019

Türkiye’de düzenli olarak her sene polis alımı gerçekleşiyor. İçişleri Bakanlığından Türkiye genelinde alınacak polis sayısı ile ilgili bilgi geldi. POMEM polis alımı ne zaman yapılacak detaylar haberimizde.

Sakarya Polis Alımı 2019

Sakaryadaki Polis Alımlarındaki Son Durum Hakkında ;

2019 yılının başında yapılan 15 bin polis alımının ardından yeni sayılan bir açıklama daha geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 15 bin polis alımı sonrasında bir 10 bin polis alımı daha yapılacağını işaret etti. Bu alımın ise Eylül aylarında yapılacağı tahmin ediliyor. Kadın polis POMEM alımlarının da olacağını duyuran Süleyman Soylu, İstanbul da 2 bin polis şehirde görev yapacağını belirtti. Diğer iller için net bir bilgi olmamakla beraber Sakarya’ya polis alımı gerçekleşeceği düşünülüyor. Birçok kaynağa göre de 10 bin polis alımının Eylülden önce yapılacağı ön görülüyor. 
PÖH yani Polis Özel Harekatçı olmak isteyenler ise öncelikle polis memurları olmaları gerekiyor. Polis memuru görevini yürütürken göstereceği başarı ve sınavlara göre yükselebilir. 
Sakarya polis alımı 2019 yılında gerçekleşmiş olacak. Eylül ayından önce olacağı tahmin edilen alımlar için yapılacak olan açıklamaları kaçırmayın.

POMEM nedir?
Polis meslek eğitim merkezi olan açılımın adıdır. POMEM’de adaylar belli bir süreyle eğitim görmektedirler. POMEM’de eğitim gören kişiler polis olma olasını daha yüksektir. Fakat POMEM’e başvurmak içinde 4 yıllık lisans ve 2 yıllık ön lisans mezunlarından KPSS’ye girmiş kişiler başvuru yapabiliyor. Polis Meslek Eğitim Merkezinden çıkan adaylar mezun olur ve başarılarına göre kura çektikleri şehire görev yapmak için giderler. 

sakarya polis alımı

Polis Memuru Olmak İçin 2019 Yılı Güncel Şartları Neler ?

Türkiye’de polis memuru olabilmek için belli başlı şartları uymak gerekiyor. Şartların hepsi tam açıklanmamakla birlikte önce ki dönemin başvuru şartları şunlar, İşte başvuru yapabilmek için gerek şartlar,
1-) T.C. vatandaşı olmak,
2-) Önlisans, lisans veya yurtdışında bulunan YÖK tarafından belirlenen okullardan mezun olmak,
3-) KPSS taban puana sahip olmak, 
4-) 18-30 yaş arasında olmak
5-) Silah taşımaya engeli bulunmamak
6-) Sağlık şartlarını yerine getirmek
Bu şartların POMEM için olduğunu belirtmek gerekir.

Diğer bekçi haberimiz için https://www.sehrisakarya.com/sakarya-ozel/sakarya-bekci-alimi-2019-h965.html

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2020, 23:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER