Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_rv79p2a3e3n8ceh5n63e99ti81, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Sakarya Özel Okullar 2019 - Haberi

Sakarya Özel Okullar 2019

Aileler durumu yettikçe çocuklarını artık özel okullara yolluyor. Milli eğitimin verdiği eğitimi yeterli bulamayan aileler çareyi özel okullarda arıyor. Sakarya’da da aynı şekilde aileler çocuklarını yollayabilecek okullar bakıyor. Sakarya ilinde özel okul seçme konusunda oldukça cömert.

Sakarya Özel Okullar 2019

Milli eğitim tarafından düzenlenen müfredat ve değişiklikler aileler tarafından yakın takipte. Göreve yeni sayılabilecek Ziya Selçuk geçmişti. Köklü değişiklik ve müfredatta atılım yapacak olan bakan yoğun şekilde çalışmaları sürdürüyor. Yeni yeniliklerle daha bir eğitim düzeni olacağı düşünülürken, sistemle ilgili demeçlerde geliyor.

Yapılan atılımlar kimi aileleri tatmin ederken, kimi aileler ise henüz eğitimin daha iyi olmadığı görüşünde. Böyle olunca da aileler özel okullara yöneliyor. Özel okul için daha küçüklükten başlatarak yada ilkokul, ortaokulda da gönderilebiliyor. Özel okulların en büyük avantajı sınıfların son teknoloji ile donatılmış olması ve sınıflar da belli öğrenci sayısı olmasıdır. Öğretmenler tarafından bire bir eğitim özel alaka da diğer avantajlardan sayılabilir. 

sakarya-ozel-okullari

Sakarya ilinde merkez olmak üzere çevre ilçelerde belli yerlerde özel okullar bulunuyor. Tercih ederken ev yakınlığı, servis imkanını araştırmak da fayda var. 10 üzerinde özel okul bulunan Sakarya’da, bu okulların dağılımı ise şöyle;

Anaokulu, sağlık meslek liseleri, teknik mesleki liseler, kız Anadolu, ortaokul ve Anadolu liseleri şeklinde bulunuyor. Çocuğunuzun bulunduğu yaş ve eğitim düzeyine göre her türlü okul Sakarya ilinde mevcut.

Özel okullar konusunda en merak edilen ise ücretlendirme. Sakarya şehrinde bulunan özel okullar için 2019 yılı okullar tamamlandıktan sonra tam fiyatın belli olması bekleniyor. Fakat erken kayıt dönemlerini takip ederek, erkenden kayıt yaptırdığınız da fiyatlar konusunda indirim uygulatma imkanı olabilir. Gene de biz 2018  - 2019 yılı ortalama fiyatları söylemek isteriz. Anaokulu için ortalama 5 bin lira gibi bir fiyatlandırma yapılıyor. Ortaokul, lise, meslek lisesinde ise fiyat epey farklılaşıyor. 10 - 12 bin liradan başlayan fiyatlar, 60 bin liraya kadar çıkabiliyor. Çocuklar büyüdükçe okullarda ki fiyatları da farklı oluyor. Yeni eğitim durumun da ise fiyatlar nasıl olacak, aileler merak ediyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2020, 13:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER