Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_0mo4u1ku5amnci1bqhf3f4s7h5, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Sakarya Özel Güvenlik Görevlisi İş İlanı  - Haberi

Sakarya Özel Güvenlik Görevlisi İş İlanı 

Sakarya ilinde bulunan birçok firma bünyesine özel güvenlik görevlisi alımı yapıyor. İnternet üzerinden yada firmalar tarafından duyurulan ilanlar için bu meslekte iş arıyorsanız, vakit geçmeden başvurun. 

Sakarya Özel Güvenlik Görevlisi İş İlanı 

Özel güvenlik görevlisi olabilmek için ilk önce bir sertifika almanız gereklidir. Bu sertifika için kursa giderek eğitim gördükten sonra sertifika alabiliyorsunuz. Çoğu şirket için önemli olan bu sertifika işe girmenizde büyük ölçüde yardımcı oluyor. O halde sertifika nasıl alınır, şartları neler kısaca bundan bahsedelim.

sakarya ozel güvenlik alimi

Özel güvenlik sertifikası almak için;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 

Kamu haklarında ceza almış veya yasaklı olmamak, 

Herhangi bir sağlık problemi bulunmaması,

Silahsız görev yapacaklar için en az 8 yıllık ilköğretim veya ortaokul mezunu olmak ve 18 yaşını doldurmak,

Silahlı görev yapacaklar için ise en az lise mezunu olmak ve 21 yaşını doldurmuş olmak,

Taksirli suçlar hariç olmak üzere, ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veya affa uğramış olsa bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, emniyeti suiistimal, sahtecilik, hileli iflas veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma, laf atma, sarkıntılık, ırza tasallut, ırza geçme, kız, kadın veya çocuk kaçırma ve alıkoyma, fuhşa teşvik, fuhuş için aracılık, uyuşturucu madde kullanma, uyuşturucu madde kaçakçılığı suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak, 

Özel güvenlik eğitimini başarıyla tamamlamak,

bu maddeleri sağlayan kişi özel güvenlik sertifika sahibi olabilir. 

Özel güvenlik sertifikası için eğitim verilen yerlerde ücretler ise silahsız eğitimlerde 350 liradan, silahlı eğitimlerde 450 liradan başlıyor. Fiyatların yıldan yıla ve şehirlerde değişikli göstereceğini bilmenizde yarar var. 

Özel güvenlik eğitimi için de istenilen evraklar;

Diploma veya öğrenci belgesi

Nüfus cüzdanı fotokopisi

4 adet vesikalık fotoğraf

İkametgah

Sağlık - Heyet raporu (bu rapor devlet hastanesinden alınması zorunludur.)

Burada diğer bir önemli husus da sağlık raporu için silahlı yada silahsız şeklinde ibare olması gerekiyor.

Kısaca özel güvenlik sertifikasından bahsettik. İş alımları için kolaylık sağlayacağı bu sertifikayı almadıysanız, henüz geç değil. Sakarya’da bulunan özel güvenlik iş ilanları içinde internet adreslerinden başvurularınızı yapabilirsiniz yada şahsen şirketlere giderek özgeçmişinizi bırakabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2020, 10:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER