Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_6cds40juflaq93ro6ttcg1i457, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Sakarya Millet Bahçesi  - Haberi

Sakarya Millet Bahçesi 

Millet bahçeleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni projesi Türkiye’nin dört bir köşesine her il de yapılacağını duyurmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla harekete geçen yetkililer, en erken tarihte bitirmek için büyük uğraşlar veriyor. Peki Sakarya’da bulunan millet bahçesi ne zaman bitecek? Nerede kuruluyor? Ne kadar alanda kurulacak? hepsi Sakarya millet bahçesi haberimizde bulunuyor.

Sakarya Millet Bahçesi 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya’da yaptığı miting de millet bahçesinin sözünü vermişti. 31 Mart Yerel Seçimler de yeniden AK Parti diyen Sakaryalı halk şimdi yapılacak olan projeleri bekliyor. Şehirde yeniden düzenlemeler yapılırken, projelerle ilgili de çalışmalar sürüyor. 

Millet bahçesi, Sakarya şehrine yapıldıktan sonra bir büyük proje daha tamamlanmış olacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geliştirilen projeyle, vatandaşların ailesiyle birlikte oturup, vakit geçirebileceği bir yer olsun istiyor. Projeyle birlikte Sakarya şehrinin çehresi de değişmiş olacak. Sakarya’nın yeni sembolü haline gelecek olan millet bahçesi kente farklı bir hava katmış olacak. Sadece millet bahçesiyle de değil farklı projelerle de Sakarya ilini daha da güzel hale  getirilecek. 

sakarya millet bahçesi

Sakarya da bulunan millet bahçesi bitirilme süresi tahmini olarak 5 - 6 ay süreceği bildirildi. 31 Mart Yerel Seçimlerinin de bitmesiyle projeyi hızlandıran yetkililer en kısa sürede tamamlamak için ellerinden gelen gayreti gösteriyor. 

Sakarya millet bahçesi 71 bin 712 metrekarelik alana yapılacak. Yapılacak yer ise, eski Sakarya stadyumu yerine millet bahçesi olacak. Yaz döneminde biterek faaliyete girmesi planlanan millet bahçesi, insanların gezip dolaşabileceği bir yer haline gelecek. Sakarya millet bahçesi içersinde ise şunlar yer alacak; yürüme yolları, yansıma havuzları, renk ve koku bahçeleri, gölet bulunacak. Projenin fotoğrafları da basına dağıtılırken, Sakarya halkı bitmesi için sabırsızlanıyor. Millet bahçesinde ayrıca eski Sakarya stadı ile ilgili bazı anılarında canlanacağı gelen bilgiler arasında. Stadın bazı kısımları anı olarak millet bahçesinde bırakılacağı Sakarya taraftarı için anı olarak kalacağı belirtiliyor. Her ne açıdan olurda olsun bittiği zaman Sakarya şehrine çok yenilik katacak. 

Sakarya işsizlik haberi için, https://www.sehrisakarya.com/sakarya-ozel/sakarya-issizlik-maasi-2019-h979.html

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2020, 23:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER