Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_mtkos7hat71u32eciaajajb2d7, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Sakarya LPG taktırma 2019 - Haberi

Sakarya LPG taktırma 2019

Ülkemizde benzin ve mazot fiyatlarının gün geçtikçe artmasıyla LPG’ye olan ilgi de çoğalıyor. Peki LPG’yi nerede taktırmalıyız? Hem iyi olması gerek hem de fiyatının da makul olması lazım. Sakarya’da LPG taktırmak için nereye gitmemiz gerek? LPG’li araç ne kadar avantajlı? hepsi haberimizde.

Sakarya LPG taktırma 2019

1966 yılında yapılan sayım ile Türkiye’de sadece toplam araç 231 bin olarak kayıtlara geçmiş. Günümüze geldiğimiz zaman ise 2019 yılının Mart sonu itibariyle 23 milyon araç sayısına dayanmak üzere. Her evde neredeyse bulunan araçlar, kimi evlerde 2 - 3 veya daha fazlası da olabiliyor. Peki bu kadar araba var da ne yakıyor? hangi araba az yakar? Dizel mi, Benzin mi, yoksa LPG mi? Yeni teknolojilerle beraber benzinli araçlarında az yakması sağlanıyor. Dizelin pompa fiyatının gün geçtikçe artması dizel araçlarına olan ilgiyi de azalttı. Peki insanlar neleri tercih ediyorlar?

TÜİK’in Türkiye genelinde açıkladığı verilerde dizel araçlarda büyük düşüş olduğu gözlemlendi. Benzinli araçlara ilgi biraz fazlalaşırken, en fazla artışı LPG’li araçlar gösterdi. LPG’nin pompa fiyatının düşük olması ve az yakması vatandaşlar tarafından tercih ediliyor. Normal araçlara göre nerdeyse yüzde 40 tasarruf sağlayan LPG kullanımı oldukça kolay. Artık çoğu araba firmaları bile LPG çıkışlı araç üretiyorlar. 

Türkiye şartlarında günümüz de akaryakıt fiyatlarının bu kadar yüksek olması vatandaşların tek umudu LPG oluyor. Artık LPG araçları patlıyor algısı da eskide kaldı. Zaten gene TÜİK’in açıkladığı verilerde araç yanmaları ve patlamaları LPG’den değil, aracın içinde kullanılan yan sanayi kablolardan kaynaklandığı biliniyor. 

sakarya lpg firmasi

Sakarya’da LPG taktırmak için sanayi bölgesinde birçok firma bulunmaktadır. Araçlarınız için simit ve silindir tankı olarak iki şekilde mevcut bulunmaktadır. Fakat tercihi silindirden yana kullanmak daha iyi olur. Simit yaptırdığınız zaman tekerlek koyulan yere yapılıyor. Bu sefer tekerleği bagaja koyarak ekstra yer kaplıyor veya hiç tekerlek kullanmıyorsunuz. Bu da riske davetiye çıkarıyor. 

Son olarak Sakarya’da LGP taktırma fiyatları şu şekilde,

Silindir için 1690 lira, simit için 1830 lira taban fiyatı

Silindir için 3800 lira simit için 4000 lira tavan fiyatı

bu fiyatların markadan markaya farklılık gösterebilir. Ortalama belirmek istedik. Bizlere sorarsanız yerli malı tercih etmeniz daha iyi olur. 

Sakarya PTT haberi için https://www.sehrisakarya.com/sakarya-ozel/sakarya-ptt-isci-alimi-2019-h969.html

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2020, 22:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER