Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_ejha8lfodhd0v1h0up1pcnfns1, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Sakarya İşkur İşçi Alımı - Haberi

Sakarya İşkur İşçi Alımı

Sakarya’da işkur farklı iş gruplarında aranılan iş ile ilgil yardımcı oluyor. İşkur’a nasıl başvuru yapılabilir? İşkur’da açık pozisyon nelerdir? TYP nedir? İş şartları nelerdir? İş başı program nasıl oluyor? gibi soruların cevaplarını sizler için yaptığımız haberimizde. 

Sakarya İşkur İşçi Alımı

İşkur, Türkiye’nin işçilere iş bulan kurumu olarak bilinmektedir. Önceki senelerde çok aktif olamayan kurum, son yıllarda yaptığı büyük atılımla birçok insanın iş bulmasına yardımcı olmuştur. İşsiz olanların yada yen iş bir iş arayışında bulunan kişilere doğrudan ulaşarak yeni iş imkanları sağladı. İş başı programlarla insanların iş öğrenme ve becerisi güçlendirildi. Sakarya işkur işçi alımında halkına önemli ölçüde yardımcı oldu. 10 yılda Türkye genelinde 7 milyon 5 bin insana iş istihdamı sağlandı. 

İşkur’a nasıl başvuru yapılabilir?

İşkur’a başvuru internet sitesinden e-devlet şifrenizle giriş yaparak veya Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde bulunan binasına giderek başvuru yapabilirsiniz. İnternet sitesinden açık iş ilanlarını görebilirsiniz. Kendinize ait oluşturduğunuz özgeçmişle birlikte başvuruları internet aracılığıyla yada Sakarya işkur kurumuna giderek binadan yapabilirsiniz. Birde size ait ilgilenen danışman da mevcut oluyor. 

İşkur’da açık pozisyon nelerdir?

Sakarya işkur işçi alımı için açık pozisyonlara başvuru site üzerinden girince gözükmektedir. Açık pozisyonlarda birden fazla iş ile ilgili ilan görülüyor. Kendi mesleğiniz ile alakalı bölümü seçerek sadece Sakarya’da işçi alımı kendi mesleğinizi görürsünüz. 

TYP nedir? 

Toplum yararına program olarak geçen TYP, işkur tarafından siteden giriş yaptıktan sonra başvurular yapılıyor. Farklı toplum içerisinde farklı iş grupları bulunan yerlere işkur tarafından işçi atanıyor. 

sakarya işkur ilanları

İşkur İşe Alım Şartları Neler ?

İş veren tarafından oluşturulan şartlar farklılık gösterebiliyor. Yaş kriteri, askerlik, deneyim, ehliyet gibi işveren tarafından şart koşulabiliyor. Başvuru yaparken iş verenin istediği kriterleri dikkatlice okumakta fayda var. 

İş başı program nasıl oluyor? 

İşbaşı eğitim programı olarak da bilinen uygulama işkur tarafından veya işverenin talebiyle gerçekleşiyor. İşçi bu programa katılarak bir vasıf sahibi oluyor. İş veren ise elemanını kendi yetiştirme imkanı doğuyor. İşcinin ücretleri burada işkur tarafından karşılanıyor.

Sakarya işkur işçi alımını internetten kolaylıkla takip edebilirsiniz. 

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2020, 23:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER