Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_sggc9klmi8lr0p9mucpk2i33t0, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Sakarya ikinci el - Haberi

Sakarya ikinci el

Türkiye’de bir ürünün sıfırı kadar, ikinci eli de bir o kadar kıymetli. Geniş bir ikinci el pazarına sahip olan Türkiye’de insanlar kullanmadığı yada değiştirmek istediği ürünü ikinci el olarak bir başkasına satıyor. Ülkemizde oldukça yaygın olan ikinci el ürün satışı Sakarya ilinde de epeyce gelişmiş durumda. 

Sakarya ikinci el

İnsanlar, ihtiyaçları oldukları ürünün sıfırını almaktansa az kullanılmış hesaplı olan ikinci ele yöneliyor. İkinci el piyasası en fazla otomotiv sektöründe yaşanıyor. Sıfır araç alamayanlar yada almak istemeyenler, sıfır araçların fiyatını yüksek bulan vatandaşlar ikinci el kullanılmış olanları tercih ediyor. Otomotivden sonra ise, elektrik - elektronik ve beyaz eşya ürünlerinin ikinci elleri rağbet görüyor. Telefonda tutun da televizyon, buzdolabı, kulaklık, çamaşır makinası gibi birçok eşya günde yüzlerce kez insanlar tarafından el değiştiriliyor. 

Sakarya ikinci el şahıstan hariç, mağazalarda da satışını yapanlar var. Kimi insanlar ikinci el alışverişi yaparken sahibinden kimi ise, ikinci el mağazadan spotçulardan almayı tercih ediyor. Mağaza yada spotçulardan aldığınız zaman nereden aldığınız ve muhatabınız belli oluyor. İşletme sahibi sattığı ürünle ilgili fiş kesiyor. Kimi mağaza ise garanti bile veriyor. Fakat aynı durum biresel aldığınız kişilerde geçerli olmuyor. Özellikle de ürünün garantisi bitmiş ise, bozulunca karşınız da bir muhatap bulamıyorsunuz. İkinci el alırken yada satarken bu konulara dikkat etmek gerekir. Spotçularda da her türlü ürün ve eşyayı bulabilirsiniz. 

Sakarya’da ayrıca spotçulardan hariç ikinci el araba almak için galericiler de mevcut. Galerici olunca insanlar çok güvenmiyor. Fakat artık galericiler de arabayı satmadan önce ekspertizi kendileri yaptırmak zorunda. Galericiler de kötü bir deneyim yaşayan kişiyi duyunca aynısı size olcak diye bir kaide yok. Üstelik galerici bir dükkan ve işletme sahibi bir sıkıntı anında gelip problemi söyleyebilirsiniz. Galericiler de spotçular gibi fiş kesebiliyor. Aynı zaman da arabayla ilgili garanti veriyorlar. Herhangi bir sıkıntı karşısında yeniden gelebileceklerinin teminatını veriyor. Sadece ikinci el ürün alırken iyice araştırıp, yardım alarak almak gerekir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER