Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_oljo6tkh75u5c7msdb1mj23b71, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Sakarya Engelli Personel Alımı 2019 - Haberi

Sakarya Engelli Personel Alımı 2019

Türkiye’de her yıl engelli vatandaşlarımız da memur olabiliyor. Normal vatandaşlarımız gibi belli başlı işlerde çalışarak devlet kademelerinde görevlerini yürütüyorlar. Devlet içersinde çalışmak üzere boş pozisyonlara atanan memurlar normal çalışan gibi görevlerini layıkıyla sürdürüyor. 2019 yılında Türkiye ve Sakarya’da engelli personel alımı henüz açıklanmış değil.

Sakarya Engelli Personel Alımı 2019

Engelli personel alımı EKPSS üzerinden yapıldığı gibi belediyelerin kadrolarına da sınavsız alım yapılabiliyor. 2019 yılında alım ile ilgili net bir açıklama yapılmamış durumda. Fakat İŞKUR, PTT ve Belediyeler gibi devletin bağlı olduğu kurumlara alımlar her sene olabiliyor. Sakarya Büyükşehir belediyesi ise engelli personel alımı yapacak mı henüz netlik kazanmadı. 31 Mart Yerel Seçimlerin ardından şehirlere mazbataları  geçtiğimiz aylarda verildi. Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nde de başkan mazbatasını almıştı. Bununla birlikte belediye de yeni alımlar yeni değişikilikler olacak mı? vatandaşlar bu konularla ilgili bir açıklama yapılacak mı bekliyor. Personel alımı yapılan kurumlara normal vatandaşların yanında engelli vatandaşlarda başvuru yapabiliyor. Belediyeden gelecek olan bir açıklama olursa paylaşım göstereciğimizi söylemek isteriz. 

engelli sakarya

Öte yandan EKPSS hakkında da engelli vatandaşlarımız beklediği aşikar. Bu konda ise EKPSS’nin 2019 yapılmayacağı gözüküyor. EKPSS en yakın tarihi 2020 yılının Nisan ayında olacağı gelen bilgiler arasında. Sınava girmek isteyen engelli adayların ise Şubat ayından itibaren başvurularını tamamlamaları gerekiyor. Sınavın ardından da alınan puanlara göre tercih yapılıyor. 

EKPSS’de şartlar neler?

Lisans

Ön lisans

Ortaöğretim

okullarından mezun olmak gerekiyor. Bu okullarından mezun olmuş olan engelli adayların, EKPSS’ye başvuru yapabilirler. 

EKPSS normal KPSS sınavına göre sorular daha az soruluyor. 

Devlet memuru olmak için kurumların yapacağı açıklamaları takip etmek de yara var ve EKPSS’ye başvuru yapmayı kesinlikle unutmayın. Bazı kurum ve kuruluşlar EKPSS puan isteyebiliyorlar. 2019 yılında Sakarya engelli personel alımı olduğu zaman site üzerinden duyurumuzu yapacağız. 

Diğer PTT alımları haberimizi de linke tıklayarak okuyabilirsiniz. 

https://www.sehrisakarya.com/sakarya-ozel/sakarya-ptt-isci-alimi-2019-h969.html

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2020, 22:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER