Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_1ngsa4r4cgihf8fk20lv9oppu4, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Sakarya Ehliyet Alma Ücreti 2019 - Haberi

Sakarya Ehliyet Alma Ücreti 2019

Türkiye genelinde ehliyetli sürücü sayısı 30 milyona yaklaşıyor. Her yıl veya her ay yeni bir sürücü adayı daha ehliyetine kavuşuyor. Günümüzde ehliyet araba kadar şart olmuş durumda. Her an ihtiyaç halinde olan ehliyet, arabanız olmasa dahi acil durumlarda lazım olabiliyor. İşverenler de ehliyeti olan çalışanları tercih ediyor. Ayrıca büyük araç kullanmak için ehliyet alanlar bu alanda iş imkanıda bulabilirler. 

Sakarya Ehliyet Alma Ücreti 2019

Türkiye geneli kadar Sakarya’da da ehliyet sahibi olanların sayısı oldukça fazla. Ehliyet sahibi olupta aktif araç kullananlar olduğu gibi, sadece ehliyet alıp sadece cebinde taşıyan vatandaşlar da var. 

Sakarya’da ehliyet alma ücretine gelmeden önce ne gibi evraklar lazım söylemekte yarar var. 

Vatandaşlar ehliyet sahibi olabilmek için şu şartları taşımaları gerekiyor; 

Belli ehliyet sınıfları için yaş sınıflaması

Öğrenim görmek

Deneyim sahibi olmak

Sağlık raporunun olması

Sınavda belli bir puan üzerinden kazanmış olması

Adli sicil kaydı

yukarıda belirtilen şartları yerine getirmiş olan birey, kursa giderek eğitim aldıktan sonra yazılı ve uygulamalı sınavları geçince ehliyet almaya hak kazanır. Ehliyet almaya hak kazanan kişiler, bulunduğu il veya ilçenin nüfus müdürlüğünde ehliyetlerini çıkarabilirler. Daha önceden ehliyet belgeleri emniyetten çıkarılırken yeni yönetmelikle nüfus müdürlüğüne geçirildi. Sürücü ehliyeti almak için randevusuz da alabilirsiniz. Fakat randevu alarak gittiğinizde işiniz daha çabuk bitmiş olur. 

sakarya ehliyet ücreti

Sakarya ehliyet alma ücreti 2019 yılında;

A1, A2, A ehliyeti için 399 lira

B ehliyeti için 809 lira 30 kuruş

F ve H ehliyeti için 399 lira 40 kuruş

C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE ehliyetleri için de 1219 lira olarak belirlenmiştir. Ehliyet alabilmek için ilk önce anlaşmalı bankalara alacağınız ehliyet sınıfının harcını yatırmanız gerekiyor. Yatırdığınız paranın dekontuyla birlikte nüfus müdürlüğüne gittiğiniz de kolaylıkla ehliyetinizi alabilirsiniz. Sakarya ilinde ehliyet almaa için eğitim görebileceğiniz birden fazla sürücü kursları da mevcuttur. Kurslara giderek kurs fiyatlarını öğrenebilir ve detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. 

Sakarya’da bulunan Goodyear lastik fabrikası işçi alımı haberi için https://www.sehrisakarya.com/sakarya-ozel/sakarya-goodyear-fabrikasi-isci-alimi-h989.html

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2020, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER